Конституционният съд допусна за разглеждане по същество искането на президента за установяване дали са конституционни три от въпросите за референдума, иницииран от телевизионното предаване "Шоуто на Слави".
Докладчик по делото в Конституционния съд е Кети Маркова, която влезе в съда от квотата на президента.
Държавният глава сезира КС по предложените въпроси, свързани с електронното гласуване, намаляване на броя на депутатите и за пряк избор на полицейски ръководители.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..