Специализираният наказателен съд остави в ареста четиримата мъже, обвинени за стрелбата пред дискотека в Слънчев бряг, при която беше прострелян Димитър Желязков, по прякор Митьо Очите. Според магистратите, на свобода те могат да извършат друго престъпление.
Според магистратите по делото са събрани достатъчно данни, че Димитър Николов, Иван Терзийски, Силви Николаев и Николай Иванов са част от организирана престъпна група за трафик на наркотици и хора, побои, палежи и рекет. На върха на групата стоял собственикът на заведението, пред което стана стрелбата между хората на Митьо Очите и задържаните - Божидар Кузманов по прякор Кравата. Той е в неизвестност, но за ключовата му роля разказват явни и тайни свидетели, сред които и дъщерята на Митьо Очите. И техните показания мотивираха съда да остави в ареста четиримата мъже. А според тези показания, Кузманов държал заведения в Слънчев бряг и Банско. Принуждавал туристически фирми да водят клиентите си при него и събирал такса за паркиране на местните таксиметрови шофьори. В заведението на Божидар Кузманов се продавала дрога и са били наемани момичета, твърдят още свидетелите. Обвиняемите и техните адвокати отричат всичко това. Финалното решение ще е на Специализирания апелативен съд, който ще заседава на 10 юли.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..