За шеста поредна година на 19 юли млади националисти от цялата страна се събират в Стара Загора, за да почетат паметта на хилядите жертви на старозагорското клане през лятото на 1877 година. Около стотина младежи от различни националистически организации в България се включиха във възпоменателното шествие, което тръгна от парк „Алана“, премина през целия град и завърши пред паметника-костница в Стара Загора. Младите хора носеха черни знамена, националния трибагреник, националистически флагове и символи, и плакати с надписи: „Нищо не е забравено“ и „Стара Загора помни жертвите“.
Пред "Хоризонт" те споделиха, че за жертвите на старозагорското клане съзнателно се мълчи в историята, затова настояват местната власт да го признае за геноцид. Между 19 и 21 юли 1877 г. армията на Сюлейман паша заедно с башибозука влиза в изоставения от руските войски град и подлага на огън и сеч невинното население. Избити са над 14 хиляди души, част от тях са отведени в робство, а градът е напълно опожарен.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..