Главният прокурор Сотир Цацаров нарече спекулация коментарите, че прокуратурата е чакала изборите, за да повдигне обвинение на един от кандидатите за депутат – доктор Валентин Павлов. Тази седмица Обвинител №1 поиска от ЦИК да свали имунитета му заради смърт на дете след стоматологична операция. Макар че момчето е починало миналия юни в "Пирогов", прокуратурата е била сезирана едва през септември, припомни Сотир Цацаров:
Сигналът не е чакал в Прокуратурата. Два месеца никой не е оповестил тази смърт. В "Пирогов" има дежурен служител на МВР. Тази смърт е настъпила и в продължение на два месеца тя не е влязла нито в бюлетините на МВР, нито е сигнализирана Прокуратурата. Аз гарантирам, че институцията, която ръководя, си е свършила работата.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..