Гайтанджиев е имал достъп до документите в качеството си на външен експерт в тръжната комисия. Останалите петима членове на комисията са били служители на АПИ. Документите се държали в помещение със специален режим на достъп, обясни говорителят на районната прокуратура Невена Зартова:
Зала, която се е намирала в сградата на Агенцията. Достъп до нея са имали единствено членовете на комисията и нейния председател. Достъпът се е осъществявал само с магнитни карти, които са се съхранявали при председателя на комисията и е следвало членовете на тази комисия да влизат в залата само по двама.
Липсата на документи е открита от един от щатните членове на комисията, който пък уведомява шефа на АПИ. Подаден е сигнал до СДВР, откъдето след разпити стигат до Гайтаджиев. И в събота отиват в дома му:
Част от документите са открити, но не точно тези, за които е подаден сигнал, че липсват. Открити са документи на друго дружество от участниците в процедурата. Другите документи се издирват в момента. За сега доказателства са събрани единствено за виновността на Гайтанджиев. Разследването тепърва започва.
Гайтанджиев с обвинение за укриване на документи. Той на свобода с най-леката мярка за неотклонение "подписка". Според информация на "Хоризонт" обяснението, което е дал при откриването на документите, било, че искал да ги покаже на студенти.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..