В Пазарджик 250 полицаи и пожарникари са ангажирани с охраната на храмовете по време на вечерното Великденско богослужение.
Проверка е установила, че противопожарните пропуски, които бяха открити преди седмица в част от църквите и манастирите, вече са отстранени.
В най-големия храм на Пазарджик "Свето Успение Богородично“ Богослужението ще оглави Негово преосвещенство Константийският епископ Яков.
Тържественото посрещане на Пасхата Христова ще започне в 23 часа.
В Плевенска област над 200 полицейски служители осигуряват обществения ред по време на Великденските празници.
Проверени са 48 църкви, параклиси и храмове с оглед предотвратяване на пожари.
Под наблюдение са местата, на които се очаква струпване на хора - автогари, жп гара, търговски обекти.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..