От прокуратурата, откъдето настояваха за по-тежко наказание, обявиха, че ще протестират решението на Софийския градски съд.
Наказателният кодекс предвижда за убийство по особено жесток начин доживотен затвор. При самопризнание законът задължава съдът да намали наказанието в диапазона 20-30 години затвор. Толкова си самопредели и самият Станев, а адвокатът му Ивайло Юруков разказа, че месеци след убийството на Виола той не изпитвал никаква вина до момента, в който започнал да приема медикамент за хора с психични заболявания:
Той започва да се държи съвсем различно, много по-адекватно. Смятам, че осъзна наистина ситуацията и това, което е извършил, но първоначално не смяташе, че е извършил нещо лошо.Прокуратурата поиска възможният максимум след признаване на вина – 30 години и ще настоява за тях пред Софийския апелативен съд. Близките на Виола настояваха за доживотен затвор и разкритикуваха закона, от който се възползва Стефан Станев. Не приеха и извинението му:
Какво извинение? Стига, моля Ви се. Вие бяхте в залата. Това беше страшен актьор, който през цялото време, за досъдебното да не го коментираме. Там бяха страшни актьорски действия и други неща.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..