Прибирането на българския посланик в Русия Бойко Коцев е "нормална дипломатическа практика", обясни министърът на външните работи Екатерина Захариева.
Заради случая с отравянето с бойно отровно вещество на бившия руски шпионин и двоен агент Сергей Скрипал във Великобритания премиерът Бойко Борисов се е обадил на Коцев и е поискал той да докладва за ситуацията в Русия, допълни Захариева.
"19 членки на ЕС експулсираха дипломати от Русия. България не е сред тях на този етап, но пък доста други, включително България, извикаха посланиците си. Но тава е нормална дипломатическа практика и няма нищо необичайно в нея."
Външният министър Екатерина Захариева в момента е в Претория на министерска среща във формата Европейски съюз - Южноафриканска общност за развитие.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..