България постави началото на Европейска мрежа от жени лидери в дигиталната индустрия. Това стана на конференция в София, организирана от Българския център на жените в технологиите, в партньорство с Българското председателство и Европейската комисия.
Над 200 лидери и предприемачи от 50 държави, измежду които България, Естония, Литва, Холандия, Люксембург, Германия, Белгия и Съединените щати се събраха днес в НДК, за да начертаят стъпките, така че ролята на жената в дигиталната икономика да стане по-видима. Неслучайно домакин на събитието бе София. Българският еврокомисар Мария Габриел, която бе сред специалните лектори на конференцията, каза:
"България заема първо място в Европейския съюз по отношение на представителството на жените в IT сектора".
На хиляда жени, завършили в Европейския съюз, само 24 са завършили специалности, свързани с информационните и комуникационните технологии, а само 6 жени от тях работят в тази сфера. По думите на комисар Мария Габриел – "феномен с голяма икономическа цена".
През март бе оповестена европейската стратегия за жените в цифровите технологии, която включва борбата със стереотипите, популяризирането на жените лидери в цифровия сектор и насърчаване на момичетата да поемат по пътя на науките и технологиите и да изберат кариера в сектора.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..