Силвия Митева - 12-та в многобоя за световната купа в Санкт Петербург

Силвия Митева се нареди на 12-то място в моногобоя в кръга от световнта купа по художествена гимнастика в Санкт Петербург /Русия/. Другата ни представителка в състезанието Моника Минчева остана 17-та. Първото място спечели представителката на домакините Евгения Канева, следвана от сънародничките си Дария Дмитриева и Дария Кондакова.

Във финалите на отделните уреди страната ни беше представена само от Силвия Митева. Първата ни гимнастичка намери място сред осемтте най-добри в два от  финалите. За изпълнението се на обръч Митева получи  4-та, а за това на топка -8-ма. Златните отличия и в четирите финала извоюва олимпийската и световна шампионка Евгения Канаева.

При ансамблите, където нямаше българско участие шампион в многобоя стана тима на Беларус. Във финала на пет обръча първи е състава на Русия, а в този на три ленти и две въжета на най-високото стъпало отново се изкачи Беларус.

По публикацията работи: Кръстина Иванова