Александра Жекова с бронзово отличие за сезона в световната купа

Александра Жекова извоюва бронзово отличие в генералното класиране за сезона в Световната купа по сноуборд – дисциплина бордъркрос. Българката събра в актива си 3 760 точки, които и стигнаха за третото място. Кристалният глобус стана притежане на канадката Доминик Малте, която събра 4 200 точки. Преди  нашето момиче се нареди още една представителка на „кленовите листа” Маел Рикер с 3 950 точки.

Най-добрата ни състезателка завърши на седмо място в последния старт от сезона в дисциплината бордъркрос от Световната купа в италианския зимен курорт Валмаленко. Жекова спечели четвъртфиналната си серия, но на полуфиналите завърши четвърта и това я лиши от участие в Големия финал. Българката спечели Малкия финал, което й отреди седмото място в крайното класиране. Победителка стана Жаклин Ернандес (САЩ).