Форумът за цифровия дневен ред ще бъде форум за обмяна на добри практики. Той най-общо е разделен на две части – електронно правителство и нови технологии в образованието. Паралелно с това стартира проект – България си е поставила за цел да бъде пионер в един проект за инсталиране на паникбутони в стари превозни средства. Нещо, което ЕК въвежда от 2015-а година за всички нови коли, но българските институции правилно са преценили, че животът на хората, които карат стари коли, трябва да бъде със същото ниво на защита. Това каза Гергана Паси в предаването "12+3" по повод на регионалната конференция "Дигиталният дневен ред на Европа", чийто гост е вицепрезидентът на Европейската комисия и еврокомисар по цифровите технологии Нели Крус.
По отношение на констатацията, че половината българи никога на са ползвали интернет, Паси заяви: Цифровият дневен ред на Европа е динамичен процес. У нас 46% от българите практически не са ползвали интернет. Това е и причината Европа да разработи цялостна концепция за цифров дневен ред. Причината е, че Европа си е поставила за цел към 2020-а година всеки европеец да има достъп до интернет и то високоскоростен. Това е нещо, което означава растеж на икономиката.
Паси каза още, че към 2015-а година ще бъдат открити около 700 хиляди нови работни места за хора, които имат квалификация в IT технологиите.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.