Хамилтън тръгва първи в Абу Даби

Снимка: ЕПА / БГНЕС

Люис Хамилтън ще стартира от първа позиция в Гран При на Абу Даби във Формула 1. Британецът даде най-добро време 1:40.630 минути в квалификацията и утре ще заеме лидерското място в стартовата решетка. Това е 25-и полпозишън в кариерата на Хамилтън и шести за него този сезон. Бившият световен шампион разви средна скорост от 198,692 километра в час.

На второ място в квалификацията е австралиецът Марк Уебър с "Ред Бул", а трети е световният шампион Себастиан Фетел, също от тима на "Ред Бул".

Един от основните претенденти за лидерското място в класирането при пилотите Фернандо Алонсо с "Ферари" ще заеме седмото място на старта в неделя. Фетел пък за първи път няма да стартира от първа редица в четири състезания, проведени на пистата в Абу Даби.