Нови две равенства в турнира за Купата на африканските нации

Снимка: ЕПА / БГНЕС

Настоящият шампион на Африка по футбол Замбия направи разочароващо равенство 1:1 срещу Етиопия, който от 35-ата минута игра с 10 души на терена на стадион "Мбомбела" в първия си мач в група "С" от тазгодишното издание на турнира за Купата на африканските нации. Една пропусната дузпа (Саладин Сеид от Етиопия в 25-ата минута), един изгонен вратар (Джемал Тасеу от Етиопия в 35-ата минута), 7 жълти картона отбелязаха мача, който бе завръщането на Етиопия в турнира за Купата на африканските нации след 1982-ра година. На стадиона имаше и около 10 000 привърженици на Етиопия, които започнаха да хвърлят по терена вувузели и други предмети при изгонването на вратаря Джемал Тасеу.

В другата среща от групата футболистите на Нигерия и Буркина Фасо също приключиха при равен резултат - 1:1.

Довечера са срещите в група "D": Кот Д Ивоар - Того и Тунис - Алжир.