Цветана Пиронкова отпадна в осминафиналите на "Уимбълдън"

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в осминафиналите на Откритото първенство на Великобритания. 25-годишната Пиронкова загуби от поставената под номер 4 и миналогодишна финалистка Агниешка Радванска (Полша) с 6:4, 3:6, 3:6 след 2:13 часа игра. Пловдивчанката направи добър мач и пласира 52 печеливши удара срещу 39 на съперничката си, но Радванска допусна само 11 непредизвикани грешки в двубоя срещу 27 на Пиронкова.

Българката започна отлично и спечели първите четири гейма, след което загуби единия от пробивите аванс, но все пак успя да удържи до края на първия сет. Във втората част Радванска дръпна рано с 3:0 и запази преднината си, за да изравни резултата. Преди началото на решаващия трети сет Пиронкова поиска медицински таймаут заради проблем с десния глезен, който беше превързан. В първия гейм при собствен сервис българката успя да се спаси от 0:40 с пет поредни точки. Радванска все пак проби за 2:1, след което Пиронкова отново повика физиотерапевта за кратка интервенция на десния палец на крака. В последствие полякинята печелеше без проблеми подаването си, а в деветия гейм проби отново, за да стигне крайния успех.

Така Радванска постигна осма победа в десет мача срещу Пиронкова, а на четвъртфиналите тя ще играе срещу поставената под номер 6 китайка На Ли, която елиминира италианката Роберта Винчи с 6:2, 6:0.

Пловдивчанката пък напусна надпреварата със 105 хиляди лири от наградния фонд и 280 точки за световната ранглиста, в която ще прогресира с 15 места до 57-ата позиция.