Григор Димитров отпадна в четвъртфиналите на турнира в Пекин след загуба от номер 1 в света Новак Джокович

Григор Димитров

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна в четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Пекин с награден фонд 3,75 милиона долара. Поставеният под номер 5 Димитров загуби от водача в схемата и защитаващ титлата си Новак Джокович (Сърбия) с 2:6, 4:6 след 90 минути игра.

Така четирикратният шампион Джокович записа 22-ра победа в 22 мача в надпреварата. 23-годишният хасковлия пропусна пет възможности за пробив във втория гейм, а веднага след това загуби подаването си, а в последствие Джокович дръпна с 4:1. В седмия гейм Димитров отново пропиля шанс да си върне пробива, след което загуби подаването си и сърбинът взе първия сет с 6:2.

Във втората част Джокович отново дръпна с 3:1. Последва размяна на пробиви, а при 5:2 сърбинът пропусна два мачбола при сервис на съперника. Димитров върна пробива за 4:5, след като спечели разиграването на мача. Той се защити страхотно след лоб на съперника, а след това пласира изключителен минаващ удар и размина Джокович на мрежата. Още в следващия гейм обаче българинът отново се пропука и след двойна грешка подари победата на сърбина.

Димитров все пак заработи 90 точки за световната ранглиста и 62 245 долара. Следващият турнир, в който Димитров ще участва, е в Шанхай през идната седмица.