"Берое" с труден успех над "Монтана

Берое /Стара Загора/ победи Монтана с 2:1 в предпоследния мач от 19-ия кръг на А-футболна група.

Домакините поведоха още в 7-та минута, когато с отличен пас сръбският полузащитник Неманя Милисавлевич изведе Исамаил Иса сам срещу вратаря на гостите и той от пет-шест метра изпрати топката в мрежата - 1:0 за Берое.

В 49-та минута с далечен пас по въздуха Матей Поплатник изведе влезлия на почивката Атанас Илиев в наказателното поле на старозагорци, високият Илиев успя да мине през двама защитници и с левия си крак пусна топката край излезлия вратар Илко Пиргов - 1:1.

След получения изравнителен гол старозагорци започнаха активни действия и почти непрекъснато бяха в атака. Но до гол се стигна едва в 80-та минута, когато влезлият като резерва в 65-та минута Георги Андонов изпълни майсторски фаул и не остави никакви шансове за вратаря на гостите Христо Иванов - 2:1 за Берое.

В 86-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Иван Минчев влезе остро в краката на Емин Ахмед, за което получи втори жълт и съответно червен картон от главния съдия Драгомир Драганов.

Състави:

Берое: Илко Пиргов, Веселин Пенев, Георги Динков, Иво Иванов, Емин Ахмед, Елиаш, Игор Джоман, Том /Георги Божилов - 56/, Спас Делев /Венцислав Василев - 90/, Неманя Милисавлевич /Георги Андонов - 65/, Исмаил Иса

Монтана: Христо Иванов, Йордан Тодоров, Георги Ангелов, Асен Георгиев, Христофор Хубчев /Йордан Георгиев - 67/, Борислав Балджийски, Иван Минчев, Християн Попов, Владимир Мичев /Атанас Илиев - 46/, Матей Поплатник, Сергей Георгиев