"Лукойл Академик" падна тежко в Белгия

Снимка: Sportal.bg

Българският шампион "Лукойл Академик" започна със загуба участието си в група "Р" на втората фаза на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа.

Възпитаниците на Тони Дечев отстъпиха като гост на белгийския "Антверп Джайънтс" със 73:94 точки.

Българските баскетболисти бяха догонващи в резултата през целия мач.

"Студентите" загубиха първата част, но започнаха силно вторите 10 минути. След серия от 15:5 и след две поредни тройки на Димитър Димитров и една на Филип Виденов те изравниха 30:30 в средата на частта.

След това обаче домакините направиха серия от 16:5 и на почивката имаха аванс от 46:35.

През второто полувреме играчите на "Антверп" продължиха да доминират и логично спечелиха двубоя.

За българския шампион най-полезни бяха Филип Виденов с 23 точки и Донел Тейлър с 12 точки и 5 борби, който дебютира в турнира. Бранислав Ратковица се отличи с 10 точки.

В следващия си мач от турнира "Лукойл Академик" е домакин на "Нимбург" (Чехия) на 6 януари.

Състав на "Лукойл Академик": Филип Барович 6, Желко Шакич 9, Бранислав Ратковица 10, Филип Виденов 23, Крис Минков 2 (Асен Великов 0, Павлин Иванов 2, Димитър Димитров 9, Донел Тейлър 12)