от 21.00 часа

Бронз за състезателките ни по естетическа гимнастика от Световната купа в Горна Малина

Бронз за състезателките по естетическа гимнастика от Световната купа в Горна Малина
Снимка: БФЕГГ

Женският ни национален отбор по естетическа групова гимнастика спечели бронзов медал на турнира за Световната купа, който се проведе в новата зала в Горна Малина. Българките събраха сбор от 36.90 точки от изпълненията си в квалификациите и на финала. Шампион стана „Експресия“ (Русия) с 37.55 точки, а на второ място е „Минетит“ (Финландия) с 37.05 точки. Другият ни български тим „Етър-Елит“ (Велико Търново) завърши на  9-то място с 31.25 точки.

В турнира "Чалъндж къп" за девойки победител е „Виктория“ (Русия) с 37.00 точки, пред „Минетит джуниърс“ (Филандия) с 36.55 точки и „Даймъндс“ (Естония) с 35.45 точки.  „United team“ (София) е на шесто място с 33.65 точки, а „Етър-Елит“ е на седма позиция с 33.30 точки.

България спечели три златни и два сребърни медали в международния турнир "Академик къп" при децата във възраст 8-10, 10-12 и 12-14 години. Шампион в най-малката възрастова група е „ТЕА Денс“ (Елин Пелин) с 35.700 точки, а втори е „Импала“ (Стара Загора) с 34.150 точки.

При 10-12-годишните златото завоюва „Академик Д“ с 35.650 точки, а сребърните отличие взеха „Академик VT“ с 34.550 точки.

„ТЕА Денс“ триумфира в категория 12-14 години с 35.300 точки.