Волейболният „Левски“ надви „Черно море“ във Варна

„Левски“ победи с 3:0 гейма като гост „Черно море“

Волейболистите на „Левски“ победиха с 3:0 гейма като гост „Черно море“ в мач от 16-ия кръг на първенството.

Така играчите на треньора Петър Шопов останаха на 5-та позиция във временното класиране с 31 точки. Варненци пък са 10-ти.

„Сините” поеха инициативата от самото начало на срещата, но домакините от Варна не се предадоха лесно и затрудниха съперника си в края на първия гейм. Опитните играчите на Петър Шопов все пак успяха да измъкнат гейма с 28:26.

В следващите две части „Левски“ нямаше никакви затруднения и спечели съответно на 18 и 20.

Отборът на „Пирин“ (Разлог) пък победи „Славия“ с 3:1 гейма като гост.

Волейболистите от Разлог стартираха силно, постигайки преднина от няколко точки, която запазиха до края на първата част, за да спечелят с 25:19.

Във втория гейм обаче ситуацията се обърна. „Славия“ поведе и в крайна сметка изравни след 27:25.

След това „Пирин“ доминираше и спечели следващите два гейма на 20 и 14 точки.

В другите мачове от кръга: „Нефтохимик“ – Арда 3:0, „Миньор“ – ЦСКА 1:3 и „Монтана“ и „Марек“ 3:1 гейма.