Идеята на книгата е да работи с думите по терапевтичен начин, по лек начин да предадат много тежък и важен смисъл.
Идеята е, че можеш да отвориш на произволна страница и там те очаква мисъл, която, в ситуация, в която не си знаел как да реагираш, току-виж отключила освобождаващото и изцелително действие на човека, който е вложил цялата си добра енергия в тази мисъл.
"Невидим" на Станислав Койчев - Стан е друго заглавие, открояващо се в книжарници "Хеликон":
Стан има над 140 хиляди абонати в YouTube, с милиони гледания и ужасно много фенове. В книжарниците имаше болни деца, които не можеха да се движат, водени от родителите си, с нечовешки блясък в очите, с такава искрена и неподкправена радост. Това наистина е социално явление. Стан е на 24 години, знае, че има роля и въздействие и се появява като лидер сред тези групи деца. Книгата му разказва за домашното насилие и за насилието в училище по начин и на език, който децата биха възприели от човек, който е близо до тяхната възраст и не звучи нравоучително и назидателно.
Четирима български автори влизат в класацията на "Хеликон" за художествена литература. Милен Рисков е напипал пулса на патриотичната носталгия на българина, а романът "Чамкория" е подобен на "Възвишение", на описва по-близък исторически момент. Ивинела Самуилова и пречупеният през носталгичната женска гледна точка фолклор остават в класацията. Зевзешката, но обичана и четена като виц "Дневник от панелните блокове" на Никола Крумов също попада в класацията. Дебютният роман на Константин Трендафилов "Затворисърце" е четвъртото заглавие.
Още за класацията на "Хеликон" слушайте в звуковия файл.