"Лудогорец" надигра "Торпедо" в Грузия

Вандерсон донесе победата на "Лудогорец" над "Торпедо"

Българският шампион „Лудогорец“ спечели с 1:0 като гост първия си мач от плейофите за участие в групите на Лига Европа срещу грузинския „Торпедо“ (Кутаиси).

Въпреки че Лудогорец беше по-опасният отбор през цялото първо полувреме, българите стигнаха до гол едва във втората минута на добавеното му време.

Вандерсон получи топката отдясно, влезе в наказателното поле и финтира защитник, коего го остави сам срещу вратаря.

Нападателят на „Лудогорец“ не се затрудни и го преодоля със силен шут отблизо за 1:0.

Преди това Натанаел Пимента и Густаво Кампаняро изпратиха силни удари покрай гредите, а вратарят Роин Квасхвадзе улови точен шут на Върджил Мисиджан.

„Лудогорец“ продължи да доминира през второто полувреме, но "орлите" не успяваха да завършат отличните си атаки с голове.

Шут на Мисиджан в 65-та минута беше избит от вратаря, а опитът на Марселиньо за добавка беше блокиран от защитник.

Само четири минути по-късно Сисиньо стреля опасно и Квасхвадзе отново се намеси, а Клаудиу Кешерю не успя да вкара отбитата топка с глава във вратата.

В 74-та минута „Торпедо“ направи и първото си положение, като след много добро разиграване играч на грузинците се откъсваше сам в наказателното поле.

Козмин Моци обаче спря атаката с нарушение на границата на наказателното поле, а прекият свободен удар свърши в стената.