ЦСКА 1948 поведе в класирането след победа в Пловдив

Момент от мача в Пловдив.
Снимка: Борислав Трошев/Sportal.bg

В двубой от 12-ия кръг на Първа лига ЦСКА 1948 победи с 3:1 Локомотив (Пловдив) като гост и оглави класирането.

В 52-ата минута националът Ивайло Чочев вкара първия гол за гостите. Той спря топката на гърди в наказателното поле между двама защитници на Локомотив и след това стреля неспасяемо в левия ъгъл на Динко Хоркаш. Три минути по-късно домакините изравниха, след като Бирсент Карагарен намери непрокрития Преслав Боруков и той с глава се разписа от няколко метра във вратата на Даниел Наумов.

В 67-ата Джонатан Перейра бе изведен сам на далечната греда от Чочев и той вкара втори гол за ЦСКА 1948. Самият Чочев реши всичко в 84-ата минута с второто си попадение в мача и общо 12-о в шампионата. Той овладя топката в наказателното поле, финтира бранител на домакините и хладнокръвно реализира.

В класирането ЦСКА 1948 има вече 26 точки, с 3 повече от втория Лудогорец. Локомотив и ЦСКА София са с по 22.