Алекс Маркес спечели спринта за Гран при на Великобритания

Алекс Маркес

Испанецът Алекс Маркес с "Дукати" спечели спринта за Голямата награда на Великобритания в клас MotoGP, девети кръг от сезона на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Маркес измина десетте обиколки за 21:52.317 минути, изпреварвайки италианеца Марко Бецеки с "Дукати" на изсъхналата писта "Силвърстоун".

Испанецът Маверик Винялес с "Априля" допълва топ 3, а четвърти се нареди Йохан Зарко (Франция) с "Дукати".

Действащият световен шампион и лидер в генералното класиране Франческо Баная (Италия) с "Дукати" даде едва 14-о време.

Другият французин на решетката, световният шампион от 2021 година Фабио Куартараро с "Ямаха", завърши 21-и, след като стартира последен в решетката.

Утре на пистата "Силвърстоун" е сновното състезание в MotoGP.

В него първи ще тръгне италианеца Марко Бецеки.

Пилотът на "Дукати" даде най-добро време от 2:15.359 минути и изпревари с 270 стотни от секундата Джак Милър с KTM.

Алекс Маркес завърши трети, въпреки че претърпя падане още на първия завой.

На наводнената "Силвърстоун" Бецеки също имаше тежко падане в самия края на квалификацията, но се отърва без контузии.

По публикацията работи: Петър Ненов