ЦСКА 1948 направи обрат срещу Берое за Купата на България

ЦСКА 1948 (с червени фланелки) надделя с 2:1.

Финалистът в последното издание на Купата на България по футбол - ЦСКА 1948, се класира на четвъртфиналите.

При силен снеговалеж на своя стадион в Бистрица "армейците" направиха обрат срещу Берое и спечелиха с 2:1. Преди мача Ивайло Чочев получи награда за изиграните 100 мача с екипа на ЦСКА 1948, а в края му донесе успеха.

Гостите започнаха със само един българин в състава – 17-годишният централен защитник Викторио Вълков.

Първата по-интересна ситуация дойде чак в началото на второто полувреме. В 48-ата минута Емил Ценов стреля от близо с глава в ръцете на вратаря на Берое Родриго Ачинели.

Гостите обаче откриха резултата. В 53-ата минута Сантяго Годой получи топката непокрит в наказателното поле и я промушна под плонжа на национала Даниел Наумов.

В 60-ата минута бразилецът Педриньо от фаул вляво на вратата на Берое изравни резултата за тима на Николай Панайотов.

В 82-ата Педриньо с глава към десния горен ъгъл на Ачинели, но аржентинецът успя да я избие.

Капитанът Чочев вкара победния гол от фаул с удар в левия ъгъл на вратарая на беройци.

В последния мач от осминафиналите Етър приема във Велико Търново Ботев (Пловдив) от 17:30 часа. До момента място в четвъртфиналите освен ЦСКА 1948 си осигуриха още носителят на Купата на България Лудогорец, Спартак (Варна), Пирин (Благоевград), Арда, ЦСКА София и Хебър.