Лидерите при волейболистите допуснаха загуби

Отборът на Берое се наложи над Левски с 3:2 (25:20, 10:25, 25:18, 18:25, 15:12) в Стара Загора в мач от предпоследния 21-вия кръг от редовния сезон на волейболното първенство при мъжете. Домакините два пъти повеждаха в резултата, като в крайна сметка имаха нужда от тайбрек за крайния успех. Това е първа победа на Берое над Левски от 2022 година, а тимът победи в рамките на десет дни и двата столични гранда след успеха и над ЦСКА, и то в София. Спас Байрев отбеляза 18 точки за старозагорци, а за най-полезен в мача бе избран капитанът на Берое Руси Желев, койтжо помогна с 13. Най-резултатен в мача бе Венислав Антов от „сините“ с 19 точки. Берое имаше предимство най-вече при блокадата – със 17 реализирани точки срещу 7 за съперника.

Пирин (Разлог) сензационно победи Дея спорт в Бургас с 3:1 (27:25, 25:23, 33:25, 25:23). Особено инфарктен бе третият гейм, в който тимът от Разлог пропусна няколко мачбола, а Дея спорт в крайна сметка остана в мача, като се наложи с 35:33. Капитанът Радослав Попов се отчете с 16 точки за Пирин, цели 32 реализира за Нефтохимик Лукас Мандалоз, но другите му съотборници не му помогнаха много. Дея спорт ще успее да задържи първото си място в редовния сезон, Левски София запази разликата от 2 точки от третия Нефтохимик.

ЦСКА надигра Марек Юнион-Ивкони с 3:1 (25:23, 20:25, 25:16, 26:24) в последния мач в Дупница в елитния волейбол, тъй като е известно, че домакините напускат града. Мачът бе близо до тайбрек, след като Марек водеше с 21:16 в четвъртия гейм, но в крайна сметка загуби частта и целия мач. Сърбинът Страхиня Бързакович отбеляза 23 точки за „червените“, а най-резултатен в целия мач бе Цветелин Цветанов от Марек с 26 точки.

В един от най-оспорваните двубои Черно море надигра шампиона Нефтохимик с 3:2 (25:19, 17:25, 25:22, 18:25, 15:13). Мирослав Градинаров бе най-полезният играч на „моряците“ с 21 точки, по 14 реализираха Симеон Димитров и Борис Начев. За тима на Мартин Стоев най-резултатен бе Бранимир Грозданов с 19.

В дербито на дъното на класирането Хебър се наложи като домакин над последния Раковски с 3:0 (25:17, 25:19, 25:18). Александър Кордев отбеляза 19 точки за тима от Пазарджик, Калоян Вълчинов помогна с 15 за успеха. За Раковски най-резултатен бе Боян Христов с 12. Хебър успя да измести от десетото място в класирането тима на Добруджа.

Монтана също не срещна затруднения с Добруджа, налагайки се с 3:0 (25:17, 25:20, 25:13). Фахри Путратама бе най-резултатен в мача с 14 точки, Калчев реализира 13. Николай Иванов поведе Добруджа с 11 пункта.