И Елвира Краснобаева с медал от финалите на ЕП по художествена гимнастика в Будапеща

Елвира Краснобаева
Снимка: БФХГ - Анна Недкова

Елвира Краснобаева спечели бронзов медал, а Стилияна Николова завърши четвърта на финала на лента на 40-о Европейско първенство по художествена гимнастика в унгарската столица Будапеща.

Краснобаева, която е дебютантка на такъв форум, получи за изпълнението си 33.700 точки и се класира трета.

Николова пък беше оценена с 33.500 точки (16.6 трудност, 8.400 изпълнение, 8.500 артистичност) и завърши четвърта.

Николова приключва шампионата с три отличия - злато в многобоя и отборно, както и сребро на обръч.

Златен медал взе Даря Варфоломеев от Германия с 34.400, а втора е София Рафаели от Италия.

България има девет медала от шампионата до момента - четири златни, два сребърни и три бронзови.

По рано днес на обръч Боряна Калейн спечели златото, а Стилияна Николова взе сребърното отличие. На топка Николова се нареди пета, а на бухалки Калейн взе бронз, а Елвира Краснобаева остана седма.

По-късно днес са финалите при ансамблите на пет обръча и три ленти/две топки с участието на абсолютния европейски шампион България.

По публикацията работи: Кръстина Иванова