Eмисия новини
от часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Златоград избраха най-доброто вино с празника "Трифониада"

3
Снимка: БТА

Над 80 любители винопроизводители от цялата страна и три бутикови винарски изби участваха в конкурс за най-добро вино в Златоград. 

Празникът "Трифониада" се проведе за 18-та поредна година. 

В категорията „червено вино“ първи е Николай Георгиев от село Крумово. А в категорията „бяло вино и розе“ най-доброто вино е на Пламена Филипова от село Симид, Хасковски минерални бани. Тя спечели и наградата на публиката - печено прасенце. 

В новата категория за професионални винопроизводители на първо място е Симеон Калоянов от Шумен. Най-доброто бяло вино е бутикова винарска изба от Хасково. 

Пробите бяха оценени от Стефан Георгиев , технолог на виното и пивото с богат професионален опит и познания в сферата. 

Различни мезета от златоградската кухня и родопска музика в изпълнение на читалище „Просвета“ допълниха празничната атмосфера. 

По публикацията работи: Димитър Владимиров
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Горещи теми

Войната в Украйна