Eмисия новини
от 18.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ЦСКА победи със задна ножица и спорен гол

Снимка: БТА

ЦСКА победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 на Националния стадион "Васил Левски", като направи силен мач. И двата гола за успеха вкара кипърският национал Йоанис Питас след почивката, който направи и няколко пропуска преди нея. Питас вече има 4 гола за "червените" за първенство и общо пет попадения, откакто премина в тима. 

Първото полувреме премина в почти пълна доминация на "червените", които имаха повече от 70% владеене на топката, но не успяха да се разпишат в мрежата на гостите. Няколко пропуска за тима на Томаш направи централният нападател Йоанис Питас. Още в шестата минута кипърският национал получи добра топка от Фаетон, който направи пробив отляво, но не успя да я спре и тя му избяга.

Фаетон бе сред най-активните за домакините, като направи нов пробив и пропуск в средата на първата част. Малко след половин част игра удар на Скаршем бе спасен от вратаря на гостите Боян Милосавлевич. В края на полувремето отново вратарят на пловдивчани спаси удар на Фаетон, а шут на Делова мина над напречната греда. Грешка на Лами изведе Питас сам срещу вратаря на Локомотив, но кипърецът се хлъзна на терена в решаващия момент. До почивката той стреля и вдясно от вратата от удобна ситуация.

Локомотив се отчете само с един опасен удар на Хуан Переа след грешка при изнасянето на топката от "червената" защита.

Второто полувреме започна също с натиск на домакините, като Йоанис Питас бе изведен почти веднага сам срещу вратаря и с левия крак стреля в левия стълб на вратата, като топката се върна на терена и бе хваната от вратаря Милосавлевич.

В 55-ата минута Фаетон стреля от пряк свободен удар, но швейцарският страж отново улови топката. В следващата минута Питас бе в прегръдките на съотборниците си. Джейсън Локило проби отдясно и центрира, а оставения непокрит кипърец отблизо вкара със странична ножица.

Секунди след това Димитър Илиев изведе зад защитата на ЦСКА Жулиан Лами, който се опита да прехвърли Лапоухов, но националът на Беларус спаси.

В 63-ата минута Локило подаде, а Питас се оказа съвсем сам зад гърба на защитата и вкара в левия ъгъл на вратата за 2:0. Защитата на Локомотив вдигна ръце за засада, но системата ВАР изненадващо не потвърди, че нападателят е бил в нередовна позиция и той странно беше признат.

Веднага след това Жулиан Лами от Локомотив вкара на празна вратата, но бе вдигната за засада ръката на асистент съдията Красимир Атанасов.

В 70-ата минута удар на Мика Пинто от "червените" бе избит от вратаря Милосавлевич, а Питас стреля при добавката над вратата от легнало положение. Преди края на мача Питас прати още един удар над вратата и пет минути преди края бе сменен от Йоан Борносузов под овациите на публиката.

Въпреки трите точки ЦСКА остана на седма позиция, като е на точка зад Спартак (Варна) и Ботев (Пловдив) и на две точки зад четвъртия Черно море, който гостува утре на Левски. 


Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна