Тя се нарича ”Can’t Take My Eyes Off You” и през 1967 стига до втората позиция в класацията на Билборд и с времето далеч надминава по популярност песента, която е била на първо място, а и много други песни от втората половина на 60-те. До този момент Франки Вали има 29 хита (класирани в американския Топ 40) с групата си „Four Seasons”.
Роден е под името Франческо Стивън Кастелучио - в семейство на италиански емигранти в Ню Джърси. Решава да се занимава с музика, след като го водят на концерт на Франк Синатра в Парамаунт Тиатър в Ню Йорк. А сценичния си псевдоним „взима“ частично от името на един от първите си ментори - певеца „Тексас“ Джийн Вали.
Музикалната кариера на Франки Вали започва през 1951 - първо с трио, после с като част от групата „Four Lovers”, с която след голямо мислене и много промени в крайна сметка се спират на “Four Seasons“, като всички в нея са с италиански фамилии. Франки Вали е „гласът“ на групата, със сигурност пее най-добре, а има и изключителен фалцет. И така - до 1967, когато решава да се пробва „соло“.
И записва песента, която днес слушаме като „незабравима“. Тя е от онези песни, които са любими на режисьорите (има филм с такова заглавие, има и редица други филми, в които „парчето“ играе роля, да не говорим за хилядите филмови сцени, в които звучи), на изпълнителите - кавърите са безброй, включително на Хулио Иглесиас, Глориа Гейнър, Шърли Беси, Пет Шоп Бойс, Лорийн Хил, „Килърс“, дори и актьорът Хийт Леджър; любима е и на космонавтите -използвана е от НАСА за събуждане на не една от мисиите й.
Самият Франки Вали си е жив и здрав и днес, като на 3 март навърши 82. Но тогава, когато изпява „Can’t Take My Eyes Off You“ той е на 33.
Ето го - с една от най-популярните песни на 1967-а.
На 20 февруари в СУ “Св. Климент Охридски“ ще бъде премиерата на филма „Дрога. В капана на зависимостта“. Филмът е създаден по инициатива на местната комисия за Борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към СО - район “Слатина“ и е част от дългосрочната ангажираност към превенцията и подкрепата на уязвимите групи, децата и..
Пътна инфраструктура е съвкупността от всички елементи и съоръжения, които формират пътната мрежа, и които осигуряват възможност за придвижване на моторни превозни средства, велосипеди и пешеходци. “Пътните платна, поне в по-основните улици и булеварди, са относително на средно ниво поддържани, колкото и бюджетните средства осигуряват необходимия..
Летище София ще приеме новото си име "Васил Левски" на официална церемония. Събитието ще се проведе на 19 февруари 2025 г. от 9.00 ч. пред Терминал 2 на софийското летище. Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов ще участва в церемонията. Поканени за участие са представители на президентската институция, Народно събрание,..
На 19 февруари ще продължат военните ритуали за отбелязването на годишнината от гибелта на Васил Левски. В София Националната гвардейска част ще постави почетни часови пред паметника на Апостола на свободата през целия ден, а от 18.00 ч ще проведе възпоменателна церемония. От 11.00 ч на ритуала пред паметника в кв. „Горубляне“ ще участва..
През днешния ден валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места ще продължи да вали сняг, в крайните югоизточни райони – дъжд и сняг. В източната част от страната ще продължи да духа умерен и временно силен вятър от север-североизток, съобщават от Националния институт по метеорология и..
Коментатори във "Форум" тази седмица са социологът Елена Дариева и историкът Светослав Живков. Заедно с водещия Константин Лавсов, част от темите, които дискутираха, бяха: - САЩ и Русия на една маса в Саудитска Арабия - подобряване на двустранните отношения и договаряне на край на войната в Украйна - Доналд Тръмп и обкръжението му - Има ли бойкот..
Жители на "Кремиковци“ излязоха на протест заради задръствания на жп прелеза на входа на района. Недоволството на местните е свързано с контрола на бариерата, която често образува "тапа" в рамките на 20 до 40 минути. Христо Недялков е на 47 години. Живее в столичния район "Кремиковци". Казва, че последните 15 години е все по-трудно преминаването през..