Александър Христов казва, че художествената литература е вид медия, която пренася по-високи идеи в ежедневието ни. Важно е обаче и какво четем не по принцип, а да отсяваме книги според потребностите ни. Четенето трябва е за удоволствие, а не за космически истини. Според Александър българската литература не успява да стигне до своите читатели, като се тръгне от рекламата дори. Българският писател няма добри традиции в жанровата литература, а хората тръгват в четенето от нея.
Александър Христов е завършил българска филология и магистратура по литература и творческо писане в СУ "Климент Охридски". Негови разкази са публикувани в печатни и електронни медии. Носител е на няколко литературни награди, последната от които е националната литературна награда "Тодор Влайков" от 2012 г. за новелата "Африка". В творчеството си той се феокусира върху трудния живот на младия човек в България.
Белослава Димитрова споделя за писането, че е преди висчко работа. Пише остро и се бунтува със себе си за нуждата от всяка книга. Литературата може да те събуди, да те разбунтува, да промениш системата и дори да я разбиеш, казва Белослава. Тя чете литература, за която е придобила вкус. Това е дълъг процес, който започва още в семейството и е най-щастливото нещо, което ми се е случвало. Много е рядко в семейство, в което не се чете, детето да има порив за книги. Четенето не е нещо задължително, трябва да го искаш". За писането и четенето чуйте още в звуковия файл.
Белослава Димитрова дебютира през 2012 г. във в. „Литературен вестник“. Нейната първа книга „Начало и край“ е издадена от Университетско издателство „Св. Климент Охридски“. През 2014 г. излиза втората книга на Белослава Димитрова - „Дивата природа“, която е номинирана за Национална награда за поезия „Иван Николов“ (2014) и е удостоена с едно от двете поощрителни отличия. Работила е в Българското национално радио.
Още за писането и четенето - чуйте още в звуковия файл.Инициатива „Граждански бюджет за ученици“ на фондация „Малките стъпки“ има за цел учениците да получат възможност да управляват бюджет, който да подкрепя техните идеи, като така се приобщават към демократичните процеси още от ранна възраст. Идеята идва през международна мрежа, която се ръководи от организацията People Power, която разработва тази..
Рекордно кратко и рекордно дълго заседание на Столичния общински съвет, блокиране на работата на общинските съветници, заради избирането на ръководство 3 месеца и почти непрестанни спорове - това съпътства работата на местния парламент през тази година. Настоящият мандат започна трудно, а сякаш не идеологическите възгледи, а личните неразбирателства..
Оценките на българите за изминалата година в личен план вече трайно и рязко се отличават от тези за ситуацията в страната и света. 22% от анкетираните заявяват, че годината е била по-добра за тях и семействата им, срещу 24% - по-лоша. Мнозинството, 54% не намират промяна с предишната. Въпреки всички превратности на изминалите 12 месеца тези оценки са с..
Контактният център на Столичната община за подаване на неспешни сигнали в градската среда на София, писма, предложения, запитвания, жалби и заявления за достъп до обществена информация и в празничните дни не спира да получава информация от граждани за забелязани нередности. Днешните сигнали са подадени от различни квартали на София и са..
Коледен концерт за децата, които се лекуват в ИСУЛ и медиците, които са на работа по време на празниците, подготвиха деца от училища в София и страната. Инициативата започва преди 4 години, от 4 б клас на Националното музикално училище "Любомир Пипков“, а тази година се включват цели 4 училища. Зорница Стойкова е майка на едно от децата от..
Двадесет и второто издание на „Българската Коледа“ под патронажа на Президента на Република България продължава. Над 2 890 000 лева достигна набраната сума след края на благотворителния спектакъл, който се състоя в Народния театър „Иван Вазов“. Тази година кампанията е в подкрепа на децата с тежки хронични заболявания и състояния. От началото на..
Ако искате да прекарате приятни минути с книга в ръка и от друга страна да предизвикате себе си, може да намерите съмишленици като се присъедините в инициативата за "Голямото СледКоледно четене". Идеята е на Читалище.то и се провежда за четвърта поредна година по примера на исландците. В островната държава по Коледа съществува традиция..