Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Виктор Константинов - Flintman: Реших да замина за Лондон и взех, че успях там!

Снимка: Личен архив
Виктор Константинов (Flintman) е роден през 1994 година в град София. Въпреки, че не е отгледан от музиканти развива афинитет към музиката още от най-ранна възраст, чрез колекцията от плочи, касетки и дискове на родителите си - от рок, блуз, фънк, хип-хоп и дори до класика.
В ранните си тийнейджърски години открива електронната музика и не след дълго започва да се занимава с ДиДжеинг в различни столични барове и клубове.
През 2013 г. заминава в Лондон, където продължава да преследва музикалните си амбиции, следвайки Музикална продукция и Тон режисура в Британския институт по модерна музика, където са следвали изпълнители като Адел, Джордж Езра и Джеймз Бей и му преподават сонграйтъри на групи като Груув Армада, Блек Айд Пийс и продуценти на Лед Цепелин.
Докато е в Лондон, Виктор продължава ДиДжей кариерата си, пускайки в клубове като Паша, Лайтбокс и други, но не след дълго осъзнава, че хаус музиката не е истинската му страст и се връща към детската си любов - хип-хопа.
Завършва курса с отличие през 2016-а и основава проекта си Full Circus (Фул Съркъс), който има за цел да постави ролята на продуцента в центъра на артистичността на музикалната група. Смесвайки любимите си стилове и жанрове, главно в Хип-хоп полукълбото, Виктор издава дебютния си ЕР албум Sense Of Cool през май 2017-а, започвайки пътя на Full Circus през западната музикална индустрия.   
В момента работи в независимо звукозаписно студио в източен Лондон и развива британски хип-хоп и поп артисти като продуцент под псевдонима Виктор Флинтмън.
Още за живота и творчеството на Виктор Flintman може да чуете в интервюто с него на Петя Зунгорлиева.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Предимно слънчево, с температура в София около 4°

Днес ще бъде предимно слънчево, с разкъсана средна и висока облачност над Западна България. Преди обяд над източните райони облачността все още ще е значителна, но и там след обяд ще се разкъса и намалее до предимно слънчево, съобщиха от НИМХ. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и Източна България до умерен вятър от изток-североизток. Максималните..

публикувано на 10.02.25 в 07:35

През фестивала оглеждаме живота си

Христо Христозов за някои акценти в Master of Art: "Фестивалът вече десета година показва филми, които не са масови. Но има общност от хора, ценители на това, което показваме. Тя не е малка, но филмите, които показваме, почти не се разпространяват. През фестивала оглеждаме живота си. Гледайки филмите, през разказа за твореца, се учим да живеем..

публикувано на 09.02.25 в 11:56
Ангелина Владикова и Силвия Трифонова

Толерантността се възпитава

Ангелина Владикова и Силвия Трифонова от сдружение Bridges ни запознават с Концерта на толерантността под егидата на Австрийското посолство, което от миналата година е партньор на събитието: "Сдружението е създадено преди 16 години - то е платформа за диалог между различните религии и култури. Всяка първа седмица на февруари, от 2011 е седмица за..

публикувано на 09.02.25 в 10:51

Нещо се случва, но не е наяве и в диалог с местните общности

Мая Цанева за рубриката "С деца на открито" на БНР и Сдружение "Безопасни детски площадки" ни запознава с ръководството , което СО са разпространили за да се превърнат училищните дворове в зелено споделено пространство: "Приветстваме тази нова програма, стартираща с обновяването на два училищни двора. Нямаме информация за архитектите, урбанистите,..

публикувано на 09.02.25 в 09:51

Художникът трябва да умее да беседва с природата

Лаврен Петров за изложбата на Здравко Александров : "От години сме приели мисията да представяме неговото творчество. Твърде малко бе времето за първата национална изложба миналата година и сега представяме 24 негови произведения в новия ни салон. Половината от тях не бяха показвани на националната изложба. Здравко Александров е оценен рано. Той е..

публикувано на 09.02.25 в 09:27

Историята оживява - Боян Трайков, предаване първо

Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..

публикувано на 08.02.25 в 16:00

Софийски разкази - квартал Лозенец, част 1

Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото: В първата част се срещаме с "оазиса в степната равнина" по разказ на Вазов от края на 19 век. Защо е била пренебрегната и кога се правят първите стъпки за "охубявяването" ѝ?  Слушаме и спомени на Иван Венедиков за държавната и общинска политика,..

публикувано на 08.02.25 в 15:00