Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Brittunculi Music Festival 2018 посреща гости в село Крушево

Фестивалът е платформа за нова музика

На авантюристите ще дадем идея за приятно изкарване на почивните дни в село Крушево, община Севлиево. Там ще се състои Brittunculi Music Festival 2018, който започва днес и ще продължи до неделя. Два дни на жива музика и приятелство обещава англичанинът Джонатан Тейлър, който от 7 години живее в Крушево и преподава английски език на деца в Севлиево.

На феста ще ни очакват музикантите Валди Тотев, Дими Димитрова, Джулиана Мур, Михаил Вълчев, а също и много рок и алтернативни банди. За четвърта поредна година фестивалът ще представи акустични рок групи и много добро настроение сред природата в село Крушево. Организаторът Джонатан Бритункули казва, че обича България и чувства селото като свой роден дом.

Чрез фестивала подпомагаме развитието на село Крушево. Довечера ще имаме акустична вечер, а в събота ще заложим на рок звученето. Надяваме се, че хората ще останат при нас и в неделя, когато ще им предложим джем сешън. Ще има и български фолклорни песни.Снимка

Село Крушево е красиво място, изпълнено със зеленина, а фестивалът ще позволи на посетителите също да се изявят като музиканти.

Крушево е прекрасно селище, имаме два магазина, прекрасна храна и хубава бира. Надяваме се, че хората ще дойдат със семействата си, че ще доведат техни приятели - музиканти, които също да се включат в нашата програма. Имаме страст към новата музика. На миналогодишното издание на фестивала валеше като из ведро, но това дори направи атмосферата още по-завладяваща. Подготвени сме за дъжд и тази година, сцената е добре покрита, има заслони за хората.

Емоциите със сигурност ще си заслужават.

Фестивалът е малък, но е изпълнен с приятни емоции. Уютно е тук, хората се чувстват спокойни, не сме завладени от големи рекламни кампании. Сцената позволява на младите музиканти да се изявяват и на алтернативните музиканти да покажат своя талант. Тук показваме различната страна на рока и пънка. Фестивалът е платформа за нова музикаСнимка

И като заговорихме за нова музика - Джонатан и неговата група 17 hours ще представят новата си песен на английски, която се казва „Durt Pruch" (Дърт Пръч). „Durt Pruch“ е много е забавна песен. Става дума за старите музиканти като мен, които все още свирят, които все още искат да се изявяват. Например при футболистите  - когато поостареят губят форма, но при музикантите е друго - колкото повече остаряваш, толкова по-добре започваш да пишеш музика. Когато артистите искат изява, публиката очаква те да изпълнят Scorpions, AC/DC, Iron Maiden, няма сцена за оригиналната музика. На фестивала в Крушево има за всекиго по нещо.

На фестивала, хората ще могат да се срещнат и с групите Odd Jonathan, Teen Dork, Кот` Стане, Smoke & Mirrors, Young hearts, Emo.23, Bazooka Gigantia, 17hrs, No LimiTT и  с музикантите Питър Пете, Т. Търнър, Михаил Вълчев, Даниел Делев, Лъчезар Лъчезаров, Кристиан Добрев, Джулиана Мур, Валди Тотев и Дими Димитрова.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Сливница

Сливница е втора Шипка

Време е за поредното ни гостуване в Сливница. Този път започваме с Младена Шуманова - педагогически съветник в Професионалната гимназия по транспорт и с ученика в 8 клас Александър Русков за създадената преди 2 години междуучилищна телевизия: "60 години сме град, но имаме много история, населено място сме от древни времена, на Римски път сме. В..

публикувано на 02.02.25 в 11:14

Историята оживява - Радиотеатърът, части 1 и 2

Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът  е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..

публикувано на 01.02.25 в 16:00
Кино “Модерен театър”

Софийски разкази - Кино “Модерен театър”

Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...

публикувано на 01.02.25 в 15:00
Михаил и Кристина Белчеви

Адресите на любовта - Михаил и Кристина Белчеви

Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише.  Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..

публикувано на 01.02.25 в 13:55
Йосиф Аструков

Малките поколения са по-самотни

„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков ,  Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...

публикувано на 01.02.25 в 11:46

“DEEP SEEK” ще помогне за по-добър BG GPT

Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО?  Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията?  Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..

публикувано на 01.02.25 в 10:53
Владимир Полеганов

Автентична емоционална палитра

Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман  излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..

публикувано на 01.02.25 в 10:15