Дневните заведения на закрито и открито в София работят активно при спазване на все още задължителни, противоепидемични мерки. На този етап обаче затворени остават нощните барове и клубовете за жива музика.
Места, с чието функциониране са свързани голям кръг работещи - от музиканти и организатори на събития, през охрана, обслужващ персонал и доставчици, до публиката, която се нуждае от вдъхновение.
Сред най-големите притеснения на представителите на ресторантите, баровете и заведенията, е нагласата за потребление на клиентите, защото от тях зависи да се завърти отново отрасълът на развлекателни и туристически услуги.
“Хората се връщат, но не толкова масово. Да не бързаме със заключенията. Най-важното на този етап е, че почти всичко работи”, коментира Ричард Алибегов - председател на Българска Асоциация на заведенията.
Мартин Михайлов е управител на три популярни заведения в София. От тях едно остава затворено за неопределен период. Друга част от бизнеса му е организация и провеждане на музикални и артистични събития в България и чужбина. Той определи, като засилено желанието на столичани да се забавляват отново на любимите си места.
Също така очерта някои важни въпроси пред развлекателния бранш, както и ефектът от предвижданите икономически мерки. Главната мярка - за намаляване на ДДС за ресторантьорите и кетъринг услугите на 9%, е обвързана с покачване на минимално осигурителния праг за квалифицирани служители. Според него е много малка частта от напитките, която е с намалено ДДС, т.е. тези мерки са добри, но недостатъчни.
Михайлов посочи, че голяма част от туристите в София, а и по Черноморието идват заради високото качество на развлекателния бизнес у нас.
Радослав Мирчев е създател и управител на две от най-харесваните заведения за музика в София. Той определи възобновеното търсене на предлаганите забавления, като очаквано добро. Дори в бара на закрито, който управлява, през изминалия уикенд се е наложило да бъде спрян потокът от хора, за да се избегне струпване.
Когато отпаднат всички противоепидемични мерки в страната представителите на развлекателния бизнес ще се усетят истинското желание за потребление. А, лятото може да се окаже добра възможност бизнесът да си стъпи на краката, продължавайки да предлага търсеното качество.
Чуйте повече в репортажа в звуковия файл.
За 11-а поредна година по случай великденските празници доброволци от сдружение "Бъди човек" зарадваха възрастни хора, като им занесоха пакети с трайни хранителни продукти. Дни преди това – от 17 до 19 април, в зала "Арена Самоков" се събираха дарения, които бяха пакетирани и занесени от младите хора до над 450 нуждаещи се хора в общинския..
Европейската комисия (ЕК) е предприела преразглеждане правилата за въздушния транспорт, с което могат да бъдат засегнати досега извоювани права на пътниците, сигнализират организации за защита на потребители. Текстовете в действащия и в момента регламент са от 2004 г. В новото предложение се залага по-голямо закъснение на полет, за да..
Писателят Милен Хальов се завръща с нова книга "Общежитие за чудовища - Детето от пророчеството“. Пред Радио София авторът сподели, че третата част на трилогията е финалът на историята. "Който е стигал до финала на втората книга, знае точно къде съм оставил персонажите, че има един тиктакащ механизъм, който ме накара много активно да събера..
"Написана като любовно писмо към невъзможното, "Bravery" е колкото силна, толкова и ранима. Песен за тези, които са се опитвали да поберат целия океан в една чаша", казват в профила си в социалните мрежи IVA за новата си песен. Ива и Елена Тодорови - сестрите от група IVA , представят в ефира на Радио София новата си песен , която е посветена на..
Бъдещето на ядрената енергия, образованието и изкуствения интелект обсъдиха експерти от ЦЕРН и Силициевата долина на специален форум в София (Fusion Future Conference - FFC). Учени, бизнес лидери и представители на институциите дискутираха ключовата роля на ядрения синтез в глобалната енергийна трансформация и възможностите за развитие пред..
Над 50 театрални спектакълаи над 70 филма и филмови етюди могат да видят жителите и гостите на София на 36-часов театрален и кино маратон в НАТФИЗ. Най-мащабното студентско арт събитие за първи път ще продължи 3 дни – на 25, 26 и 27 април. Елизабет Димчева, Николай Тодоров, Крум Царибашев, Алекс Стоянов и Емануил Цонев ще бъдат част от 36-часовия..
Божидара Стоянова следва духовен път, който се базира на баланса и лекотата. Тя среща своя учител, когато вече наистина не може да върви сама, когато е готова. Както гласи и древната поговорка. " Моят ментор ме откри в момент, когато бях "позабатачила нещата" . Бях пооплела конците. Интересното е, че аз срещнах моя учител, чрез друг негов ученик...