В събота вечер светът ще отбележи Часът на Земята, припомнят от WWF.
По традиция всяка последна мартенска събота точно в 20.30 часа милиони хора от всички континенти гасят осветлението в домовете си за един час, ставайки част от най-разпознаваемата природозащитна инициатива на планетата.
В контекста на пандемията и наложените противоепидемични мерки тази година над 7000 града от 180 държави ще посрещнат празника на природата с редица дигитални събития.
Природозащитната организация WWF България и тази година е подготвила специална програма за „Часът на Земята“.
Ще има йога практика, символично посветена на петте елемента – земя, вода, огън, въздух и пространство.
С кулминацията в 20.30 часа ще започне виртуално представление, посветено на
опазването на планетата и пъстрия животински свят, който я обитава.
Ники Станоев ще бъде водещ на концерта ни: „Часът на Земята – Включи се, където и да си!“, в който участие ще вземат изпълнителите Елена Сиракова, Керана и космонавтите, РДМК, Парапланер, Маги Алексиева - MEY, BunyVerse & Strela, а страхотният хореограф и режисьор Коста Каракашян ще се включи от далечен Египет със специален танцов пърформанс.
„Часът на Земята“ у нас тази година ще бъде посветен на опазването на мечките в България, съобщи Калина Бояджиева от WWF, координатор на инициативата. Можем да се присъединим и да станем участници на 27 март (събота) от 20:30 ч. , когато по..
До 12.00 ч. на 16 февруари, трябва да бъде възстановено парното и топлата вода на 9-те засегнати от голяма авария софийски квартали, съобщават от "Топлофикация София". От там допълват, че екипите на дружеството работят без прекъсване по..
Към всички любители на гората и активният начин на живот Столичната община отправя покана за включване в поредната залесителна инициатива "Новата гора на София" . Началото е 12 април т.г. от 11:00 ч., а мястото можете да видите тук ...
49-годишен перничанин е бил задържан при операция на СДВР заради подозрения за кражба на автомобил. Късно снощи в полицията е получен сигнал за това, че автомобил, чийто водач има съмнително поведение, се движи по автомагистрала "Струма". Това..
Месечната инфлация през януари е 2%, а годишната инфлация е 3,7%, според предварителните данни на НСИ. Най-голям ръст на цените има при отоплението и комуналните услуги. Хармонизираният индекс - т.е. по европейската методология, важна за..
Хартиените съобщения за местни данъци и такси до собствениците на недвижими имоти и моторни превозни средства (МПС) вече се печатат и скоро ще пътуват до получателите си, съобщиха от дирекция "Общински приходи" на Столичната община. Общо 1,149..
Напълно овладян е пожарът, който избухна тази нощ в склад за пелети между кварталите "Илиянци" и "Требич" в столицата.До момента няма информация за пострадали хора. В потушаването на пламъците са участвали пет противопожарни екипа. Все още не са ясни..
Започва дългоочакваният ремонт на училищната сграда на бившето 13-о училище „Св. св. Кирил и Методий“, която се намира до Женския пазар в район "Възраждане". Предвижда се след обновяването в нея да се премести Националната гимназия за древни езици и..