Цветя, цветя, цветя! Любим подарък за всяка дама; нежни и красиви - като нас самите!
Ето че дойде пролетта и е време да се отърсим от всичките си негативни мисли, емоции и страхове. Природата се преражда, дърветата цъфтят, слънцето грее... Разцъфва надеждата, желанието за живот, нашите таланти; времето ни радва с първите пролетни дни и любовта се възражда! Сякаш светът започва своя нов прекрасен кръговрат: градините са изпълнени с разноцветни багри; прекрасни цветя, които носят неустоим аромат и пролетна свежест. Безспорно пролетта е времето на мечтите и любовта!
Всички тези емоции може да усетим в картините на младата художничка Даниела Стойкова.
Специално за празника Цветница и всички именици тя подготвя онлайн изложба с 40 маслени картини на цветя. Те са изпълнени с неповторима пъстрота, ухание, въображение, живот и позитивна енергия! А самите имена на картините зареждат с отлично настроение: Здраве и хармония, Радост, Щастие и топлина, Любов, Цветно настроение, Слънчева целувка и др.
"Тази изложба е част от моя проект – Картини за позитивно настроение! Втората ми онлайн изложба след м. декември 2020 г. (по случай коледните празници)." - представя картините си Даниела Стойкова:
"Продължавам да реализирам идеята си, че изкуството е начинът, по който може да заредим хората с положителни чувства и емоции. Смятам, че сега всички имаме нужда от това, особено по време на пандемия. Защото и в най-мрачните дни, картините с цветя носят свежест в дома и слънце в сърцето.
Нека така дадем старт на пролетта и топлото време, животът да добие по-красиви измерения; да преборим болестта и страха.
Старая се винаги да влагам положителна енергия в творчеството си и тя да се предава на хората. Използвам много ярки, свежи цветове, за разлика от други художници. И съвсем неслучайно избрах празника на цветята като повод за втората си онлайн изложба. Първо това е празник на нежния пол, защото всички жени са цветя, независимо дали са именнички. Всяко цвете има своята уникална и индивидуална красота, като всяка дама. Мои любими сюжети са: картините с макове, слънчогледи, хризантеми, маргаритки и др. А колкото повече цветя има, толкова по-добре!
Още повече, картините с цветя дават живот на голите стени и създават слънчева атмосфера в нашия дом, носят радост и настроение. Разбира се, живите растения са нещо неповторимо; дар от природата, но не всички хора имат време да отглеждат цветя вкъщи. Дори аз самата не успявам, но мога да се порадвам на красивите цветя, като ги нарисувам на картина и запечатам върху платното тяхното изображение завинаги. Моята мисия като художник е да нося с изкуството си радост и енергия; а чрез пъстрите ми картини песимизмът и меланхолията да отлитат неусетно от човешката душа.
Обичам да рисувам цветя, те ме вдъхновяват, защото са едно от най-магичните неща, които природата е сътворила. Казват, че цветята ни напомнят за Рая. С аромата си и пъстрите цветове, те са достатъчни, за да се усмихнем; винаги могат да повдигнат настроението в подходящия момент. А когато ни ги подаряват, ние разбираме, че сме уважавани, обичани и ценени - един символ на любовта! Цветята са създадени, за да ни радват!
Надявам се, моите картни с цветя да ви донесат добро настроение и да направят неповторим празничния ден! Цветна Цветница и честит имен ден на всички именници!"
Разгледайте цялата цветна онлайн изложба тук:
Минко Ламбов за предстоящата премиера на концерта му за цигулка, акордеон и оркестър със солисти Светлин Русев и Вероника Тодорова: "На 29 януари от 19 ч. в Централния военен клуб е премиерата с оркестър Симфониета. Светлин е божество на цигулката, често го сравнявам със самурай. Запознахме се на един образователен концерт на Филхармонията,..
Кремена Николова - Флор от Софийската филхармония за предстоящия концерт на Филхармонията с полемичната за връзката си с Путин оперна дива Анна Нетребко: "Изключително щастливи сме да сме партньори на концерта на Анна Нетребко като съпровождащ оркестър. Изборът на нашия оркестър не е случаен, партнирахме ѝ в Букурещ с почти същата програма, основно -..
Проф. Илия Граматиков от Музикалната академия за лекцията си в СГХГ към изложбата "Европа в България" на 29.1 в 18 ч.: "Важно е да се подчертае, че това няма да е специализирана музиколожка лекция, тя е отворена до широка публика. Провокация и вдъхновение за мен бе изложбата. Доколко присъства музиката в тези картини? Кога и как се осмисля..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на подкаста..