Строителните дейности на тунела към кв. "Люлин" вървят в срок. Работи се по тунелната облицовка и осветлението, изгражда се ново траймвайно трасе с нова контактна мрежа. Заложеният срок е краят на февруари 2023 г. Очаква се трамвайното движение да бъде възстановено преди Нова година, каза пред Радио София инж. Ангел Джоргов, зам.-кмет по строителството в Столичната община.
Той направи своеобразен отчет на моментното състояние и дейности по важни инфраструктурни проекти за реновиране и ремонти в София.
Храстите, ограждащи трамвайното трасе по бул. "Цар Борис III" са запазени там, където са в добро състояние, а където трябва – ще се засади нов плет от същия вид, но след 15 октомври.
▲ Инж. Ангел Джоргов Снимка: Радио София
Ремонтът на ул. "Шишман" започна преди около месец. приоритет са били тротоарите, заради двете училища там и започването на учебната година. Шиканиране на движението и паркирането няма да има, каза още Джоргов. Част от ремонта ще остане и за следващата година. Най-вероятно Столичният общински съвет няма да приеме решение улицата да стане пешеходна зона, заради дефицита на паркоместа. Общината и дейностите се съобразяват до голяма степен с мнението на живущите и на бизнеса там.
Днес се отваря за движение участъкът от бул. "Цар Освободител" между бул. "Васил Левски“" и ул. "15 ноември" (сградата на БАН). Пренаредени са жълтите павета на 4-те ленти за автомобилно движение, но работата продължава.
Тези павета са 100-годишни, оригинални и са паметник на културата, припомни зам.-кметът. Ще има етапи и за пролетта на 2023 година.
Пренареждат се жълти павета само там, където е необходимо.
Чуйте целия разговор на Константин Лавсов.
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..