Партия АБВ подава ръка на БСП и всички леви партии за общо участие в местните избори. Това обяви лидерът й Георги Първанов на първата годишнина на проекта "Алтернатива за българско възраждане". По думите му, общите действия ще помогнат за изграждането на нова и модерна левица, анажирана не само с традиционните социални слоеве:
Независимо от тежките думи, които чухме през годината по наш адрес от някои леви сили, даже съзнателно няма да споменавам името на никоя партия, ние днес подаваме ръка за открит диалог, за търсенето на общи действия и защо не, по-скоро "да" за участие на местните избори с общи кандидати на всички леви и центристки партии в България. Този, който реши въпроса за съюзника, той ще спечели. Надявам се да е останало назад във времето високомерието, пренебрежението, няма малки и големи.
Войната в Украйна, защо и за кого е важен Покровск, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" проф. Тодор Тагарев : За кого е важен..
Поредната стъпка, която МОН предприема, за да се справи с агресията сред учениците, е увеличаване на броя на училищните психолози и педагогически..
Всяка трета събота от ноември традиционно в цяла Европа и у нас царува театърът. Тази година събитието е на 15 ноември в множество театрални пространства..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg