Почти всяка медицинска сестра полага извънреден труд или работи на повече от едно работно място. Причината е, че в българската здравна система се трудят два пъти по-малко медицински сестри от необходимото. Данните бяха изнесени от Асоциацията на професионалистите по здравни грижи по повод днешния Международен ден на сестринството. Те поискаха законодателни промени, които да гарантират достойно заплащане и професионално развитие.
Три минимални заплати да бъде стартовото възнаграждение за медицинска сестра, настояват от българската асоциация на професионалистите по здравни грижи. По данни на организацията, в момента в България работят 26 хиляди медицински сестри и още 3 500 пенсионирани техни колежки, при необходимост от най-малко 55 хиляди такива професионалисти. Сестрите настояват за законодателни промени, които да регламентират професионалното и финансово израстване на тези от тях, които се обучават активно и след навлизането си в практиката. Асоциацията на професионалистите по здравни грижи иска също правила за това как сестри, акушерки и рехабилитатори могат да работят в домовете на пациентите.
Д-р Златина Каравълчева, византолог по образование и богослов по призвание, е вдъхновяващ комуникатор на християнството. Тя разкрива същността на вярата..
Журналистката и пътешественичка Веселина Филипова е събрала в книгата си "Ваканция за двама по Средиземноморието" 60 пътеписа и повече от 200 снимки,..
Преди точно 10 години се появи една от емблематичните концертни програми на българската джаз вокалистка Мирослава Кацарова, наречена CINEMA. Тя включваше..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg