Непретенциозна, не обичаща шумотевицата и светската суета, едно момиче, израснало в дълбоката провинция на Америка в семейство на оркестров музикант, който свири полки – това е Пола Коул. В „Звукови хроники“ ще ви припомня някои от песните, написани и изпълнени от нея, както и от други известни изпълнители.
Още когато отива да учи пеене и импровизация в Berklee College of Music в Бостън, разбира, че композирането е нейното призвание. С не малка доза упорство и търпение, тя намира издатели за своя първи албум още през 1992 година. Но ще трябва да изчака още три години, за да убеди „Уорнър Брадър“, че може да бъде и продуцент на собствените си албуми. Едва тогава, споменатия проект от 1992 година вижда бял свят. Рамо ѝ подава и Питър Гейбриъл, който оценява много високо нейното авторство. Пола получава от него покана да замести Шиниъд О’Конър в турнето му със Secred World Live през 1994.
Пола Коул буквално ненавижда церемонии, награждавания, слава и всичко външно, съпътстващо успеха. На както знаем Съдбата най-много обича да дава там, където нищо не се иска. И в случая резултата е 7 номинации за „Грами“, които Пола Коул получава при неговото 40-о издание. Това се случва през 1998 година. Тя е единствената, която е предложена за четирите основни категории в една година, и единствената жена, която претендира за престижната награда като продуцент на поп музика. И тъй като нейните изявления по темата със суетата стигат до журито, то и присъжда само награда за изгряваща звезда. Така тя се завръща в клубовете, място, където се чувства най-добре. Продължава да пее и да създава песни. Продължава и да показва, че цялата бляскавост на шоу бизнеса никак не я вълнува.
петък, 22 декември, от 17.30 часа
Третият епизод от поредицата акцентира на различните категории, през които антропологията разглежда света. На вярванията на дадени култури, сформирани и обуславяни от тяхното битие. Както религиозни, така и онези, свързани с някои митологизирани образи, всяващи страх и служещи като възпитателна мярка до ден днешен. Анатомия на страха: Епизод 1 –..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния археологически институт с музей на Българската академия на науките. Представени са над 500 експоната от 32 обекта, различни като вид и хронология – от праисторията до Късното средновековие. Находките..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент Охридски". Доц. Стойно Стойнов от Института по молекулярна биология на БАН е един от двамата делегати за България в Лабораторията. "В Института по молекулярна биология имаме доста лаборатории, които..
Наричат двумилионния град Коня в Република Турция "културната и духовна столица на страната". Наричат го още "градът на Мевляна" и "градът на дервишите". Наречен е на името на Мевляна Руми – световноизвестният суфитски мистик, поет и философ, живял в Анадола преди близо осем века. Като прозвището Мевляна – водач, учител, той получава заради учението..
На 14 и 15 февруари в Софийския университет се проведе академична конференция под надслов "Творчество и иновации – измерения на бъдещето", организирана Националния университетски център за творчество и иновации. Мащабното събитие беше приветствано от представители на изпълнителната власт и академичното ръководство. Изключително богатата програма,..
Само икономически ли са мотивите за решенията на американския президент Доналд Тръмп, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев,..
Поглед "Към звездите" отправяме с актьора Мариус Донкин преди откриването на XV Международен театрален фестивал за монодрама на сцената на Сити Марк Арт..
Кога политиците се вглеждат в критичните към тях медии и започват да ги посочват, гонят от пресконференции, хулят и пишат закони срещу тях, коментира в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg