Шерил Кроу пее, свири на китара, пише си текстовете и композира, т.е. тя е един мултифункционален музикант, който много трудно изгрява на световната сцена. Израснала в семейство на музиканти, бъдещата звезда започва уроците си по пиано от 6 годишна възраст. Своите първи песни пише ще като ученичка, заедно с приятеля си в група, наречена „Кашмир“. Две години учи в Сейнт Луис, след което Шерил Кроу заминава за Лос Аджелис. В началото нещата не се развиват благоприятно за нея, но слънчев лъч в музикалната ѝ кариера изгрява с поемането на 18-месечен ангажимент към вокалната формация, която съпровожда турнето на Майкъл Джексън „Bad“. Това се случва през 1987-а. До началото на 90-те, Шерил Кроу продължава да пее във вокални групи на солисти от ранга на Стиви Уондър, Род Стюарт, Джо Кокър, Дон Хенли и др. Именно Дон Хенли ѝ помага като я представя пред влиятелни продуценти.
Дебютният албум на Шерил Кроу не може да се похвали с някакъв успех, нито пилотния сингъл Run, Baby, Run, който отдавна е вече хит. Споменатата песен даже не влиза в класациите и са необходими цели 20 седмици търпение, за да се случи все пак и Run, Baby, Run да се превърне в сензация. Така или иначе Шерил Кроу намира своето място под слънцето. Тя пее заедно с Миг Джагър по време на американското турне на Ролинг Стоунс през 1994. Пее в албуми на „Карпентърс“ и „Лед Цепелин“. Едва през 1999 година албумът ѝ The Globe Sessions получава „Грами“ за рок албум.
петък, 29 декември, от 17.30 часа
Третият епизод от поредицата акцентира на различните категории, през които антропологията разглежда света. На вярванията на дадени култури, сформирани и обуславяни от тяхното битие. Както религиозни, така и онези, свързани с някои митологизирани образи, всяващи страх и служещи като възпитателна мярка до ден днешен. Анатомия на страха: Епизод 1 –..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния археологически институт с музей на Българската академия на науките. Представени са над 500 експоната от 32 обекта, различни като вид и хронология – от праисторията до Късното средновековие. Находките..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент Охридски". Доц. Стойно Стойнов от Института по молекулярна биология на БАН е един от двамата делегати за България в Лабораторията. "В Института по молекулярна биология имаме доста лаборатории, които..
Наричат двумилионния град Коня в Република Турция "културната и духовна столица на страната". Наричат го още "градът на Мевляна" и "градът на дервишите". Наречен е на името на Мевляна Руми – световноизвестният суфитски мистик, поет и философ, живял в Анадола преди близо осем века. Като прозвището Мевляна – водач, учител, той получава заради учението..
На 14 и 15 февруари в Софийския университет се проведе академична конференция под надслов "Творчество и иновации – измерения на бъдещето", организирана Националния университетски център за творчество и иновации. Мащабното събитие беше приветствано от представители на изпълнителната власт и академичното ръководство. Изключително богатата програма,..
Само икономически ли са мотивите за решенията на американския президент Доналд Тръмп, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев,..
Поглед "Към звездите" отправяме с актьора Мариус Донкин преди откриването на XV Международен театрален фестивал за монодрама на сцената на Сити Марк Арт..
Кога политиците се вглеждат в критичните към тях медии и започват да ги посочват, гонят от пресконференции, хулят и пишат закони срещу тях, коментира в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg