Тези, които следят вокалните камерни концерти в София, не може да са пропуснали представянето на Маргарита Грицкова в цикъла „Мария Принц със звезди от интернационалните сцени и солисти на Софийската филхармония“ през 2017 г. Тогава те изпълниха творби от Моцарт, Малер, Рахманинов, Чайковски и Римски-Корсаков, а младата певица остави великолепно впечатление както с красивия си глас, така и с умението да борави с фини нюанси, тъй необходими за камерната музика.
Сътрудничеството между двете продължава и до днес. Резултат от него са серия от дискове за „Наксос“. Дискът с песните и романсите на Сергей Прокофиев излезе на 8 март, а официалното му представяне беше в края на май с концерти с публика във Виена.
Ето какво разказа Мария Принц.
В диска, на който обръщаме внимание в „Музик мания“ на 17 юни от 14.30 часа, е записан цикълът „Пет поеми по текстове на Анна Ахматова“ оп. 27, а от няколко други цикъла са избрани определени песни – от „Пет поеми“ оп. 23, от „Три детски песни“ оп. 68, от „Дванадесет руски народни песни“ оп. 104 и др., както и „Грозното патенце“ оп. 18 от Прокофиев.
„Рядък скъпоценен камък сред записаните вокални рецитали. Песните в диска сякаш са написани за Грицкова, световната оперна звезда, която събира огромния си глас, за да покрие песенната форма. В лицето на българката пианистка Мария Принц тя намира идеалния си партньор, който добавя богати нюанси в акомпанимента, сдържано балансирана и в съвършен синхрон с Грицкова“ – пише в рецензия за новия диск.
Можете да чуете какво предстои на Мария Принц, която беше във Виена, подготвяйки новите си програми и преподавайки „онлайн“.
А то значи ангелогласната певица Ася Пинчева от "Мерудия", "Космическите гласове на България" и "Оратница", мултиинструменталистът Георги Маринов - Хорхе – но основно диджериду и гайда, в "Оратница", "Тъпани и гайди" и "Дъ Груувин Пайпърс", и електронният гуру, диджей, продуцент и програматор Иван Шопов, прочут още като Балкански, Куух или Дръм Кид...
В Страстната седмица маестро Григор Паликаров ще отведе публиката с "Немски реквием" от Йоханес Брамс към върховно съпреживяване на Тайната вечеря, в която Христос отправя посланието си за всемирна любов и предсказва смъртта си. Концертът е връхната точка на 24-тия Великденски музикален фестивал в морската ни столица. Григор Паликаров каза в..
16 април Свири Германският симфоничен оркестър, Берлин с диригент Стефан Денев. 3.00 часа – Пол Дюка (1865-1935), Симфонично скерцо "Чиракът магьосник". 3.13 часа – Сергей Рахманинов (1873-1943), Концерт за пиано № 2 в до минор, оп. 18. Солист: Николай Лугански (пиано). 3.48 часа – Сергей Рахманинов (1873-1943), Етюд-картина, оп. 39 № 8. Изпълнява..
Басистът Даниеле Феббо носи джаза в душата си, въпреки че не би се ограничил в стиловете и експериментите с тях. Първият му досег с музиката е случаен и на шега, но се превръща в любов за цял живот. Тази му любов го води до двете му музикални образования – това в Италиански колеж в Рим и това – в Националната музикална академия в София. Неговият основен..
Въпреки, че не живее в България, не лишава българската сцена от своята музика. Jullzie е автор на песни, продуцент и певица в поп, джаз и електронен стил, докосващ със своята искреност и актуален звук. Това обаче, не ограничава нейните интереси и стилове в музиката, които са широко скроени. През последните месеци Jullzie привлече вниманието на..
А то значи ангелогласната певица Ася Пинчева от "Мерудия", "Космическите гласове на България" и "Оратница", мултиинструменталистът Георги Маринов - Хорхе..
В навечерието на Световния ден на Земята заедно с учени от Геологическия институт на БАН обсъждаме основните природни ресурси, върху които се гради..
В "Нашият ден" се срещаме с Ани Йовева – дизайнер на шевици. Тя е родена в Самоков, рисува от най-ранна детска възраст, а учителката ѝ в гимназията я..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg