Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Пожелаваме си добри времена с тесте карти

Снимка: gobox.bg

Творческа агенция създаде безплатни карти с различни идеи, подобряващи настроението и ежедневието ни.

Под мотото „Играй с доброто и продължи напред през 2021 г.“ картите мотивират хората да живеят по-здравословно, да бъдат по-усмихнати и по-добри към другите.

С картите можете да зарадвате себе си, близки, приятели, колеги, познати и непознати като изпълните предизвикателствата в тях и предадете доброто нататък.

Двайсет карти плюс един жокер ви предизвикват в офиса или дома. „Кажи „Благодаря“ 10 пъти в следващите 10 дни и „Извинявай“ поне веднъж“, „Направи въздушни прегръдки на колегите си“ и „Вземи цвете за всяка дама или бира за всеки мъж на етажа“ са част от посланията за по-добри работни взаимоотношения, а „Осинови куче, мече, кошер или направи дарение на организация, която се грижи за животните и природата“, „Направи закуска на семейството си, която не си правил досега“, „Посади дръвче до твоя дом“, „Обаждай се без причина на трима приятели всеки месец“ развеселяват и подтикват към  добрини.

Всеки може да изтегли безплатна дигитална версия на тестето с карти, както и да сподели Good Times Ahead с приятели или колеги.

Петър Бояджиев разказва за картите: „Знаем през какво преминахме всички през 2020 г. и искахме да дадем нещо на хората, което да ги накара да се усмихнат и да им донесе надежда и добро настроение, независимо как ще работят през 2020 г. – дали от вкъщи или в офисите.

Картите са един символ на нашето пожелание към всички хора и в България, и извън нея да предадат доброто нататък. Идеята на картите е да направят нещо добро за себе си и за околните, и ако желаят да споделят доброто и да го предадат нататък. В крайна сметка само заедно можем да преодолеем трудностите.“

Заради засиления интерес организаторите вече започнаха създаването и на физически карти, с които да зарадват повече хора.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Фаеге Ешкевари

Фаеге Ешкевари: Ислямската република е позорното незаконно дете на тайни афери

На 19 май хеликоптер, в който пътуваше Ебрахим Раиси, ултраконсервативният президент на ислямската република и смятаният за най-вероятния следващ върховен лидер, се разби в планинската северозападна част на Иран на връщане от посещение на границата с Азербайджан. Никой не оцеля, а светът си помисли, че може би в Иран ще дойдат нови дни. Какво се..

публикувано на 25.05.24 в 09:26
Павел Сапунджиев, Ивайло Христов и водещият на предаването “Нашият ден“.

Колко важен е езикът за професията на актьора?

Разговорът с актьорите Павел Сапунджиев и Ивайло Христов от Драматичния театър в Пловдив разкрива важността на българския език в актьорското изкуство и духовното израстване. Тези актьори не само използват езика като средство за изпълнение на роли, но го превръщат в мощен инструмент за духовно изразяване и въздействие. За тях българският език е нещо..

обновено на 24.05.24 в 14:16
Интерактивна дъска в класна стая на 23 СУ „Фредерик Жолио-Кюри“

Съвременният учител - мост между традицията и бъдещето

В ефира на "Нашият ден" имахме удоволствието да чуем Елена Вързилова, учител по български език и литература, която с голяма любов и вдъхновение разказа за ролята на учителя днес. Според нея, учителят в България е истински магьосник, призван да вдъхновява децата в класните стаи и да отговаря на всички предизвикателства, които светът предлага...

обновено на 24.05.24 в 13:32
Борислава Хубенова и нейният син

Борислава Хубенова: Комуникацията е най-важното ни умение

В ефира на предаването "Нашият ден", Борислава Хубенова, журналист от културното издание "Нула 32", сподели своите възгледи за важността на словото и неговото влияние върху културата на пловдивчани. Тя подчерта, че словото е най-висшият начин за комуникация, изразяване и свързване между хората. Ето какво казва Борислава Хубенова: "Словото е..

обновено на 24.05.24 в 13:03
Петя Господинова, Анелия Торошанова, адв. Десислава Матева (от ляво надясно)

Законът за авторското право и сродните му права – изменения и предизвикателства

Във времето на дигиталното потребление на култура и възхода на изкуствения интелект законодателството и творците са изправени пред нови предизвикателства. За новите промени в Закона за авторското право и сродните му права , проблемите на българските автори и измеренията на пиратството в "Законът и Темида" говорят адв. Десислава Матева , експерт по..

публикувано на 24.05.24 в 12:40