Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кауза.бг – дарителският сайт за открити и честни идеи

НДФ „13 века България“ гарантира прозрачност и почтена подкрепа на общественозначими инициативи

Снимка: causabg.com

Кауза.БГ е проект на Националния дарителски фонд „13 века България“, в който всеки може да предложи кауза, стига тя да е родолюбива, общественозначима и близка до българското сърце. След проверката на необходимите документи и подписването на договор инициативата се публикува на дарителския сайт.

Платформата за споделени проекти с непреходна стойност – Кауза.БГ, е поредното доказателство за несломимото желание на Фонда за добротворчество и патриотични дела.

В нея всеки може да сподели напълно безкористно своята идея, да я развие сред съмишленици и да потърси обществена подкрепа, за съграждането на стойностен проект на ползу роду. А Фондът със своята дългогодишна история и почтено наследство ще бъде естествен гарант за честното събиране и разходване на средствата.

Националният дарителски фонд „13 века България“ е единствената организация устояла на времето. Вече 40 години той поддържа възрожденския дух на дарителството и щедрото родолюбие.

Кауза.БГ е широко отворен за сърцати личности и организации, защото претворява и надгражда изначалната идея на НДФ „13 века България“, залегнала в закон за създаването му, който регламентира точно неговата дейност

Ако искате да разберете повече подробности за дарителската мисия на Фонда, четете тук.

Дарителският сайт предлага възможност всеки да популяризира обществено значимата си идея или да подкрепи такава според възможностите си. Но творческото вдъхновение не е достатъчна причина добрата кауза да намери място на платформата. Необходим е набор от задължителни документи, които да гарантират безупречна обосновка и финансов контрол за всеки етап от кампанията.

А сподвижниците на каузата могат да следят онлайн какъв процент от сумата, която се изплаща след края на обявения срок, е събран.

Кауза.БГ спазва утвърдените от световната практика принципи на дарителството: законосъобразност, прозрачност, честност, почтеност и финансова отговорност, а Националният дарителски фонд „13 века България“ бди за изпълнението на волята на дарителите.

Необходимите стъпки и документи за създаване на кауза можете да откриете тук.

В случай че ви допада някоя от качените вече каузи, подкрепете ги с щедро сърце.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Нощ на Самоводската чаршия – традиции и обичаи и в Деня на независимостта

От 18 до 23 септември 2025 г. възрожденската Самоводска чаршия във Велико Търново се превърна в сцена на едно от най-обичаните културни събития у нас – " Нощ на Самоводската чаршия и Фестивал на занаятите ." В продължение на шест дни десетки майстори, творци и музиканти от цялата страна събраха посетители от всички възрасти, за да ги потопят в..

обновено на 22.09.25 в 12:17
Велико Търново

Първите тържества за Независимостта започват от старата столица

Веднага след обявяването на Независимостта на 22 септември 1908 г. търновската общественост поставя основите на традицията за нейното честване. Това разказа историкът Тодорка Недева, дългогодишен уредник в Историческия музей във Велико Търново, в изнесено студио на "Нашият ден". Б ългария започва да съществува на 22 септември 1908 година..

обновено на 22.09.25 в 09:57
проф. Владимир Гетов

Джон Атанасов и "Четвъртата революция"

Къде е мястото на "Четвъртата революция" в наши дни и какво не знаем за Джон Атанасов? В "Мрежата" по програма "Христо Ботев" коментира  проф. Владимир Гетов , Уестминстърски университет, Лондон, автор на предговора към книгата "Джон Атанасов – човекът, който изобрети компютъра" на Джейн Смайли. Четвъртата информационна революция "Трябва да се..

публикувано на 22.09.25 в 09:00
Официални лица при обявяването на Независимостта

България започва да съществува на 22 септември 1908 година

Преди 117 години в храм "Св. Четиридесет мъченици" във Велико Търново княз Фердинанд и правителството на Александър Малинов обявяват васалното Княжество България за независимо царство.  В чест на Деня на независимостта "Нашият ден" гостува в старопрестолния град.  В изнесеното студио на предаването разговаряме с проф. Милко Палангурски ,..

публикувано на 22.09.25 в 08:52
Йото Пацов

Йото Пацов с нова книга!

Това, че Йото Пацов пак извади на бял свят нова книга и че пак тя е хубава, не може да учуди никого. Чудни са "шашкъните" от село Ъглен, които той е описал, и делата им също са чудни и забавни.  С някои от тях – и най-вече с описателя им – разговаряха водещите на "И рибар съм, и ловец съм" Росен Мирчев и Асен Масларски на представянето на книгата в..

публикувано на 21.09.25 в 16:15