В епизод 457 „Трамвай по желание“ представя на своята публика Агент 70 Вселенски. Поетът, музикант, художник, бонвиван и велик увеселител Иван Тенев маркира скромно своята вече навършена 70-тодишнина с шумен и зрелищен спектакъл.
На 28 март в Зала 1 на НДК той отбелязва своя юбилей в компанията на най-големите имена в българската поп музика. В спектакъла участваха Васил Найденов, Кристина Димитрова и Орлин Горанов, Георги Христов, Маргарита Хранова, Нели Рангелова, Веселин Маринов, Силвия Кацарова, Васил Петров, Петя Буюклиева, Камелия Тодорова, Георги Станчев, Мая Нешкова, Стефан Димитров, Емилия, Панайот Панайотов, Артур Надосян, Сандра Александрова, Теодосий Спасов. Ще има и рок групи – „Сигнал“, „Фактор“, „Спринт“, както и още други популярни български формации, сред които „Трамвай №5“, „Тумбаито“, дует „Шик“.
Мегасъбитието е облечено в хуманна одежда, като известният с щедростта си Агент Тенев предостави 200 билета за юбилейния концерт „45 години златни хитове“ на бежанци от войната в Украйна.
И – знак за внимание! „Искам да уведомя всички, които са били в контакт с мен през последните 14 дни, че трябва да се самоизолират и свържат с най-близкия тестов център. От няколко дни имам характерни симптоми за заболяване, което за съжаление бе потвърдено. Диагностицираха ме като уникален, съвършено изглеждащ, чаровен и чисто луд“, алармира своевременно пред БТА Вселенският Агент.
В епизод 613 "Трамвай по желание" прави радиопремиера на пълнометражния документален филм "Потопът и вкаменената гора", с режисьор Еленко Касалийски и по сценарий на Маргарита Бойчева. "Потопът и вкаменената гора" е филм за уникалния в световен мащаб природен феномен Вкаменената гора, който се намира на дъното на Черно море. Това е филм за..
Книгата на Николай Аретов "Преводната белетристика от първата половина на ХІХ век. Развитие, връзки с оригиналната книжнина, проблеми на рецепцията" разглежда изчерпателно преводните творби в периода от възникването на новата българска литература до Кримската война (1854-1856). Авторът се спира върху развитието на "повествователната техника,..
Драматичният театър "Стефан Киров" - Сливен гостува в София с най-новия си спектакъл – "Боряна". Постановката по пиесата на Йордан Йовков е дело на Петър Денчев. Ролята на Боряна изпълнява актрисата Мария Манолова. "Темата за избора присъства много силно в пиесата, но тя присъства и днес - ние не си даваме сметка, че нашият избор има..
Валери Чакалов, Красимир Добрев, Красимир Карабаджаков и Стефан Божков откриха снощи обща изложба с най-новите си творби, създадени в последните години. Валери Чакалов работи в областта на графиката, живописта и неконвенционалното изкуство. Красимир Карабаджаков "притежава изключително освободено образно мислене, а експресионистичните му картини..
На 28 ноември 2025 г. Сатиричният театър "Алеко Константинов" ще представи премиерата на комедията "Примадони" от Кен Лудвиг – една от най-енергичните и забавни пиеси на съвременната американска сцена. Постановката е на режисьора Калин Сърменов, който среща зрителите с остроумния свят на Лудвиг, изпълнен с обърквания, маскировки, влюбени герои..