Васил Колев е роден през 1973 г. във Варна. Завършил е Националното училище за фолклорни изкуства “Филип Кутев“ в Котел, но съдбата го отвежда по съвсем различен път.
През 1995 г. избира своята нова професия – “барман“, а през 2011 г. печели първото си световно признание, следват още титли и много успехи.
“Започнах малко на шега, защото съм музикант по образование и никога не съм предполагал, че ще започна да работя и почти целият ми съзнателен живот ще мине зад бара“, казва в ефира на “Нашият ден“ известният барман.
“Музиката ми даде много неща. Научи ме да импровизирам – и барманството, и музиката са изкуство и имат много допирни точки“, казва още той и акцентира:
“Талантът е 10 до 20%, останалото е желание и голяма доза упоритост. Това е за мен рецептата. Човек няма ли желание и не е ли упорит да продължи, какъвто и талант да има, ще го погуби“.
Тайната съставка…
“Тайната съставка затова е такава, за да остане тайна, но винаги възбужда фантазията и интереса на клиента. Една от концепциите на барманството е тайнственост. Колкото по-виртуозно работи едни барман, колкото повече тайни има образно пред клиента, толкова повече му възбужда интереса към продукта, който прави“, споделя още той в интервю за БНР.
От другата страна на бара – кои са забранените теми?
“Барманът никога не трябва да навлиза в теми като политика, религия, семейните отношения също са много деликатна тема. Забраненото е всичко, което би могло да породи спор, защото един клиент посещава дадено заведение, освен с умисъл за консумация. Най-важното е клиентът да си почине психически, затова трябва да има удоволствие от самото начало – от посрещане до обслужване и изпращане“, посочва още той.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Снимки: Фейсбук страница на Васил Колев
Преход между различни форми на управление, икономически системи, концепции за света, източници на енергия. Какво губим и какво печелим в процеса на преминаването? Всеки преход ли е труден и може ли да бъде справедлив? Разговор в "Гласът на времето" с Венцеслава Кожухарова от екип "Климат и енергия" към Екологично сдружение "За Земята",..
В рубриката "Съвети на адвоката" на "Законът и Темида" адв. Елка Пороминска, председател на Асоциацията за жените адвокати и основен консултант на предаването, отговаря в ефир на слушателски въпроси. Георги Станоев, Горна Оряховица: Може ли обещание за дарение или прехвърляне на имот, направено пред близки, да има сила след смъртта на родителя..
На кого и как се издава разрешение за достъп до класифицирана информация – отказ и отнемане на отдаденото разрешение. Гост в юридическото предаване на БНР "Законът и Темида" е доц. д-р Цвета Маркова , първия председател на държавната комисия по сигурността на информацията. Тя е създала от самото начало цялата институция и устройствен правилник за..
"Грийнпийс" – България представя идеята за морски резерват "Маслен нос" в Приморско. Природозащитната организацията проведе среща с рибарски дружества, представители на Община Приморско и туристическия бизнес от Созопол, Приморско, Китен и Царево. Във връзка с дейностите, подпомагащи опазването на морето, от природозащитната организация..
На 14 декември "Колегиум музикум Берлин" под диригентството на дългогодишния си ръководител Донка Митева ще се представи за първи път в почти пълен състав..
Гергина Иванова Дворецка e журналистка и поетеса, родена в София. Завършва Софийската гимназия с преподаване на френски език и българска филология в..
Живеем насред бързо развиващи се технологии, крайни социални нагласи, влияния на глобални тенденции, променящи възприятията и взаимодействието ни със..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg