Важно ли е, или колко е важно да имаш психична зрялост в съвременния свят на превратни представи за психотерапия и курсове за самоизрастване.
“Психологическата помощ идва веднага след спасителните операции, когато хората се изправят пред реалността, която трагедията е породила и последиците от нея, които са продължителни.
Бих казал, че кризисна интервенция имаше и по време на Covid пандемията, когато много хора загубиха близки и се тревожеха за бъдещето си.
Имаме данни, според които около 38% от хората, които са прекарали тежко коронавирус, имат психосоциални и емоционални ефекти, които имат характеристиките на посттравматично стресово разстройство“, казва психологът д-р Пламен Димитров.
“Започнах обучението си в България, след което отидох на стаж в Канада. Там хората задължително имат психолози. Тук вървим, както във всичко, малко по-назад, но хората започват да търсят професионална помощ. Опитът ми там беше безценен, но вярвам, че камъкът си тежи на мястото“, казва Краси Гешева и допълва:
Това, което предстои да направим, е насочено към всички хора, които обичат психологията. С Пламен Димитров направихме една авторска програма, която започва на 4 март. Искам да поканя всички хора, които обичат психологията. От изключителна важност във времената, в които живеем, е да можем да контролираме емоциите си. Да овладеем себе си и да разбираме повече както себе си, така и за хората около нас. По този начин нашият свят ще се промени и ще стане по-добър. Винаги трябва да обичаме ближния, тъй както себе си. Това е посланието, което е добре да си напомняме.“
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Защо в света на социалните мрежи "автентичните човешки гласове са все по-важни", коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Мими Шишкова , носителка на наградата на БХК "Човек на годината" в новата им за 2024 категория "Дигитален будител". На 24 септември 2024 г-н Бойко Борисов казва: "Промяната" ни отдалечи с хиляди километри от Шенген и от..
Преход между различни форми на управление, икономически системи, концепции за света, източници на енергия. Какво губим и какво печелим в процеса на преминаването? Всеки преход ли е труден и може ли да бъде справедлив? Разговор в "Гласът на времето" с Венцеслава Кожухарова от екип "Климат и енергия" към Екологично сдружение "За Земята",..
В рубриката "Съвети на адвоката" на "Законът и Темида" адв. Елка Пороминска, председател на Асоциацията за жените адвокати и основен консултант на предаването, отговаря в ефир на слушателски въпроси. Георги Станоев, Горна Оряховица: Може ли обещание за дарение или прехвърляне на имот, направено пред близки, да има сила след смъртта на родителя..
На кого и как се издава разрешение за достъп до класифицирана информация – отказ и отнемане на отдаденото разрешение. Гост в юридическото предаване на БНР "Законът и Темида" е доц. д-р Цвета Маркова , първия председател на държавната комисия по сигурността на информацията. Тя е създала от самото начало цялата институция и устройствен правилник за..
На 14 декември "Колегиум музикум Берлин" под диригентството на дългогодишния си ръководител Донка Митева ще се представи за първи път в почти пълен състав..
На 13 декември в Сатиричен театър "Алеко Константинов" е премиерата на моноспектакъла "Бушон за смяна" от Михаил Тазев. Режисьор Елица Йовчева споделя, че..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg