Отиде си актьорът от Сатиричния театър Пламен Сираков.
Той бе добър, усмихнат човек, благ и ненатрапчив. Познавах го от 1991 г., когато се срещнахме в предаванията на "Хумор и сатира". Направи ми впечатление с естествената си игра, с умението да покаже комизма във всяка ситуация, без да преиграва, а и пееше чудесно.
В продължение на повече от пет години всеки месец заедно подготвяхме сатиричната шоупрограма "Звезди посред бял ден". Всеки път тримата с режисьора Емил Манасиев сядахме да мислим как да направим по-добре предаването и Пламен бе колкото актьор, толкова и съавтор.
През 1993 г. с Кръстьо Кръстев написахме телевизионния спектакъл "Голямото вълшебно пътуване" и двамата бяхме категорични, че главната роля в него трябва да изпълни Пламен Сираков. И не сбъркахме! Той се захвана с огромно удоволствие и измисляше най-различни хватки – например предложи в началото да има голям кръг от хартия със заглавието и той с кълбо напред да скочи през него и така да влезе в кадър. И го направи!
След това през годините се срещахме покрай записите на нашите предавания.
След това го настигна болестта.
А сега го няма. Има го споменът за неговата добрина, има го смехът му.
Пламен Сираков изпълнява песента "Пороци" от "Златният кос" през 2011 г. (стихове Петър Софрониев, музика Кристиян Бояджиев, продуцент БНР) – чуйте звуковия файл.
Снимка – личен архив
Изложба живопис открива в галерия "Нюанс" известният художник и преподавател в НХА Бисер Лазаров. Вернисажът е на 15 април от 18 до 20 часа, а експозицията ще остане в галерията до 11 май . Присъства един мой сантимент, свързан с моя стара любов към литературните течения на хедонизма и бохемството, чиито прекрасни представители са Оскар Уайлд и..
"Какво може да направи един биограф, вече разказал живота на Владимир Димитров-Майстора, на Алеко Константинов-Щастливеца, на Илия Бешков? Как какво – да ни разкаже и своя живот. Книгата "Чакай и се надявай" ни връща в едно време на надежди, на устреми, на жажда за знание и съзидание. Но и на трудности, чието преодоляване е стимул за всеки от нас,..
Новата книга "Дарбата на душата" на един от най-добрите регресионни терапевти в България – Яна Аврамова-Атанасова е продължението, което мнозина очакваха. След като ни въведе в света на регресията и невидимите измерения на съществуването, авторката на книгата "Регресия" сега ни повежда още по-дълбоко – към самата същност на човешката душа и нейните..
Изложбата "Аз, художникът" , посветена на 90 годишнината от рождението на Стефан Гацев (1935–1986), пресъздава хронологично творческия му път. Завършил първия випуск на Художествената гимназия, а след това "Живопис" в Националната художествена академия при проф. Илия Петров и "Декоративно-монументални изкуства" в ателието на проф. Георги..
"Йокута" e името на новата изложба на Нора Ампова. Заглавието идва от шведската дума gökotta – копнежът да се събудиш рано, за да чуеш първата песен на птиците. Това северно понятие става концептуална рамка за произведенията, чрез които художничката изследва връзката между човек и природа, памет и лична метаморфоза. Водена от копнеж по..
Една от гостоприемните и атрактивни точки в маршрута на "Семейно радио" застава в актуалния ефир с пожара в Националната гимназия по приложни изкуства..
Изложбата "На тяхно място" е социално изследване на Владимир Карамазов за свободата като човешко право, което движи света. В основата на идеята е..
Под името "Тънки намеци – късо кино с подтекст" ще бъдат прожектирани късометражни филми. Премиерно ще бъде представен българският филм "Божоле" на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg