Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проблемът с водата в община Крумовград и тази година пак е налице

2
Снимка: Pixabay


Зам. кметът на община Крумовград Абидин Хаджимехмед сподели пред Радио Кърджали, че се вземат административни мерки, за да се избегнат проблемите във водоснабдяването на територията на общината, и че предстои развитие по т.н. проект „Воден цикъл“ на Крумовград, който тръгна още 2008 година, но претърпя промени. В момента има вече избрани изпълнители, ВиК холдинга с ВиК ще бъдат инвеститори. Той добави, че проблемът е бил докато решат кои улици в град Крумовград ще се копаят, тъй като всички улици са асфалтирани с подменена настилка, бордюри и тротоари.

"Имаме вече сигнали от страна на ВиК и от граждани, че се наблюдава източване на кладенците за питейна вода. Имайки го предвид, ние като община съвместно с ВиК предприехме определени действия и съответно заложихме и средства, за да се избегне този проблем", допълни зам. кметът.

Абидин Хаджимехмед, отбеляза, че все още има доста семейства, които се препитават от тютюна. Към настоящия момент в населените места имаме около 1500 и 1800 декара засадени площи с тютюн, но са по-малко в сравнение с предишни години, преди периода на присъединяването ни в Европейския съюз. Многократно намаля количеството на произведения тютюн, допълни той и подчерта, че хората предпочитат да отглеждат червена капия вместо тютюн.  


Повече подробности чуйте в интервюто на Билге Мехмед със зам. кмета на община Крумовград Абидин Хаджимехмед


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още
Силвия Великова

Силвия Великова: Законопроектът на ИТН за личната информация е опит да се санкционират журналистите

Предложението на „Има такъв народ“ за криминализиране на разпространението на лична информация предизвика вълна от реакции, както в медийната гилдия, така и в политическите среди. Според журналиста от БНР Силвия Великова, проектът представлява опасен прецедент за нарушаване свободата на словото и е показателен за начина, по който се правят..

публикувано на 13.10.25 в 13:37
Костадин Костадинов

Костадин Костадинов: Този управленски модел няма бъдеще

Лидерът на партия „Възраждане“ Костадин Костадинов обяви, че формацията започва работа по проект за нова Конституция на България. Сред основните предложения, по думите му, са намаляване броя на народните представители, въвеждане на полупрезидентска република, удължаване на президентския мандат, както и премахване на институцията на главния..

публикувано на 09.10.25 в 11:03

Георги Кулов: Обществото в Кърджали е скептично към процеса срещу Хасан Азис

Новината за образуването на дело за корупция срещу бившия кмет на Кърджали Хасан Азис не предизвика очаквания обществен отзвук. Това коментира журналистът Георги Кулов, според когото обществото вече е станало предпазливо към подобни обвинения, след като многократно е ставало свидетел на шумни кампании без реален резултат. По..

публикувано на 09.10.25 в 10:20

Неонатологията в Кърджали получи дарение от Фондация „Нашите недоносени деца“

Неонатологичното отделение на МБАЛ „Д-р Атанас Дафовски” – Кърджали получи дарение от фондация „Нашите недоносени деца“, която продължава своята мисия да подкрепя преждевременно родените бебета и техните семейства. Фондацията предостави 100 екземпляра от наръчника „Всичко за недоносените бебета“, които ще се раздават безплатно на..

публикувано на 07.10.25 в 15:57
Сграда, разрушена при израелски въздушен удар срещу Хан Юнис, в южната част на ивицата Газа, 25 октомври 2024 г.

Диана Хусейн: Пътят към мира в Ивицата Газа минава през исторически компромис

Този конфликт не е от вчера. Той тлее поне от 77 години, заяви Диана Хусейн, международен анализатор,  и проследи историческите корени още от Декларацията на Балфур от 1917 година, когато Великобритания обещава подкрепа за създаване на еврейска държава в Палестина. В Палестина след Втората световна война започва целенасочено заселване на евреи –..

публикувано на 07.10.25 в 11:57

Изкуственият интелект е инструмент, а не магия, въпросът е как ще го използваме

В момента предизвикателството за преподавателите е не толкова да "разкрият" дали учениците използват ИИ за писане на домашните и преписване, а да разберат как да ги мотивират да учат. Ако децата имат вътрешен стимул да търсят знания, няма значение дали ще използват ИИ в процеса – те ще знаят как да го правят разумно. Днес всички сме..

публикувано на 06.10.25 в 21:50
Слави Василев

Слави Василев: Държавата е в режим на свободно падане, институциите се превръщат в бухалки

България се намира в "режим на свободно падане" – на институциите, на правовия ред и на политическата нормалност. Това каза в остър анализ на текущата политическа ситуация в страната п олитологът Слави Василев в интервю за Радио Кърджали. Според него мониторингът от Европа пада в момента, в който на върха на прокуратурата е неясно кой главен..

публикувано на 04.10.25 в 15:56