Поводът за срещата ни в ефир - пианистът ще бъде солист в концерта на Софийската филхармония под диригентството на корееца Йонг Чил Ли на 22 януари от 19 часа в зала "България".
За свиренето и майсторските класове, за любовта му към прочутия Първи клавирен концерт от Пьотр Илич Чайковски, зародена от интерпретацията на големия Емил Гилелс, за емоциите да се върнеш на родна сцена - чуйте в интервюто с пианиста Иван Янъков в звуковия файл.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..